BOSSI VE 370 3700H-2300
EXW VB додава се ДДВ
Година на производство
2016
Состојба
Користено (целосно функционален)
Локација
Chełmża Полска
Injection molding machine BOSSI VE 370 3700H-2300
more Images
YouTube video
BOSSI VE 370 3700H-2300
BOSSI VE 370 3700H-2300
BOSSI VE 370 3700H-2300
Податоци за машината
Ознака на машината:
Injection molding machine
Произведувач:
BOSSI
Модел:
VE 370 3700H-2300
Број на машина:
Година на производство:
2016
Состојба:
многу добро (користено)
Функционалност:
целосно функционален
Работни часови:
47.000 h
Цена и локација
EXW VB додава се ДДВ
Локација:
Dworcowa 4b, 87-140 Chełmża, Polska Полска
Повикајте
Технички детали
Стегачка сила:
3.700 kN
Диаметар на завртката:
70 мм
Растојание помеѓу колоните:
710 мм
Запремнина на моторот:
Притисок на вбризгување:
Тежина на инјектирање:
1.060 g
Минимална висина на калапот:
300 мм
Ход на отворање:
710 мм
Ширина на плочата:
1.070 мм
Висина на плочата:
990 мм
Вкупна должина:
8.135 мм
Вкупна ширина:
1.890 мм
Вкупна висина:
2.275 мм
Вкупна тежина:
Моќност на пумпата:
107.000 W