Kaeser sx 6 купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
3

Compressors Kompressor KAESER Typ SXC6 Sigma, Bj: 2008, 4 kW, 11 bar

St. Peter in der Au, АвстријаАвстрија локација на застапништво
7051 km
подготвен за работа (се користи)
500 €
понудане се вклучени во комплетот. ДДВ
Друга 21 денови

Kaeser SX4 + dryer screwcompressor

Deinze, БелгијаБелгија локација на застапништво
6190 km
користен
1

srew compressor Kaeser SX 3- 150 ltr

More Kaeser Sx 3
Hagenbach, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6587 km
2005
користен
2

Screw air compressor KAESER SX 6 (550 l/min, 10 bar)

More Kaeser Sx 6
Kleine Eichen 2, 34355 Staufenberg, DEГерманија
6563 km
1999
одличен (користен)
2

Screw air compressor KAESER SX 6 /550 l/min mit Kessel, Oel-u.Wassera

More Kaeser Sx 6
Staufenberg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6563 km
2001
користен


kaeser sx 6
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
12

5 Colour Machines 2014 HEIDELBERG SPEEDMASTER SX 74 5

WF6 2TA Normanton, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5774 km
подготвен за работа (се користи)
5

CNC Plasma Cutters Esab Suprarex SXE-P1 Esab Suprarex SXE-P1

Birmingham , Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5784 km
подготвен за работа (се користи)
6

Circular Saw for Light Metal MEP Cobra 350 SX + SMV 3000

More Mep Cobra 350
Bünde, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6460 km
2001
користен
6

Hydr. pressbrake DUCK SUNG M/C 600Sx12000L

Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
1996
користен
9

CNC Plasma Cutters Esab Suprarex SXE-P5500 Esab Suprarex SXE-P5500

Birmingham , Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5784 km
подготвен за работа (се користи)
8

CNC lathe VOEST WNC300Sx1120

Illingen, ГерманијаГерманија
6631 km
1992
одличен (користен)
4

Generator MOSA GE 3000 SX

Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
користен
20

CNC Plasma Cutters ESAB Suprarex SXE-P ESAB Suprarex SXE-P

Birmingham , Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5784 km
подготвен за работа (се користи)
4

Separators Stainless steel ALFA LAVAL A/B FESX-412B-35

MA Barneveld, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6274 km
подготвен за работа (се користи)
4

Granulate drying unit MORETTO SX202

Pegnitz, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6765 km
2014
користен
5

Kaeser BPC-840-250

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6478 km
1994
користен
1

MACHINING CENTER - CNC (VERTICAL) SHARP SV-2414SX

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
2012
користен
7

Heidelberg SX 52-4 Heidelberg SX 52-4

London, Обединето КралствоОбединето Кралство
5931 km
2012
одличен (користен)
4

Granulate drying unit MORETTO SX203

Pegnitz, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6765 km
2013
користен
3

TS 120sx 400 GMN GmbH

Naumburg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6541 km
користен
6

Machining Center - Horizontal STARRAG-HECKERT SX - 051B

Malsch, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6597 km
2003
користен
1

Portal plasma cutting machine ESAB Suprarex SXE-P 5500

Nürtingen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6677 km
2001
добар (користен)
6

"Manufacturing line for carcase furniture panels" RE.M "OVER RS 2513 SX"

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6821 km
2011
користен
6

package delivery with sheet press Horizon PSX-56

Germering b. München, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6837 km
2012
користен
6

Compressor Kaeser M 43

More Kaeser M 43
Waregem, БелгијаБелгија локација на застапништво
6190 km
2011
користен


kaeser sx 6
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување
KAESER SX 6
продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу