Kemppi pro mig 500 купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
6

Welding Unit KEMPPI Pro MIG 5000

Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
користен
10

Guillotines / Shearing EDWARDS PEARSON 2500mm x 6.5mm Hydraulic Guillotine. With Elgo Programmable back gauge

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1988
подготвен за работа (се користи)
5

Laminating press Dimter Profipress 3500

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6478 km
2003
користен


kemppi pro...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
1

Guillotines / Shearing EDWARDS PEARSON Truecut 2500mm x 3.5mm Guillotine/Shear. Swissax Programmable Back Gauge

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1995
подготвен за работа (се користи)
1

Gas-shielded arc welding set for aluminum welding Messer-Griesheim Variomig 300

Borken-Burlo, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6360 km
користен
18

Guillotines / Shearing AMADA DCT 2565 2500mm x 6.5mm Mechanical Guillotine/Shear, Return to Sender Sheet Conveyor, Programmable Front Gauging Arms

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1993
подготвен за работа (се користи)
2

   Industrial equipment/production lines    Erfurt   PYD 3 - 1500/1000 PYE 3 - 800 FS

Eilenburg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6747 km
подготвен за работа (се користи)
4

CNC Press Brakes AMADA PROMECAM ITS 8025 80 ton x 2500mm Hydraulic Upstroke 2 Axis CNC Press Brake, Cybelec DNC60 Control

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1991
подготвен за работа (се користи)
6

Profile projector MITUTOYO PV 500

F- CONTAMINE SUR ARVE, ФранцијаФранција локација на застапништво
6598 km
користен
1

   Industrial equipment/production lines    Erfurt   1 x PD4-HH 630+400 1 x PKZZ I 500 3 x PKZZ I 500.FS2 1 x PKZZ IV 500.1FS

Eilenburg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6747 km
подготвен за работа (се користи)
5

Taglio laser usato Mazak Superturbo Hi-proX510 3000×1500 2000watt  

Arezzo, ИталијаИталија локација на застапништво
7123 km
0
подготвен за работа (се користи)
4

Profile projector Tesa Scope 500

Blumberg, ГерманијаГерманија
6663 km
2007
добра состојба (се користи)
1

   Industrial equipment/production lines    Erfurt   2 x PKZZ I 500.2FS 1 x PKZZ IV 500

Eilenburg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6747 km
подготвен за работа (се користи)
2

Gas-shielded arc welding set MIG LIKES Cloos GLC 401

Borken-Burlo, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6360 km
користен
1

4-way pallet production line Vanderloo 1500-E-27

Baden-Württemberg, DeutschlandГерманија
6677 km
1995
подготвен за работа (се користи)
6

"CNC machining centre" MASTERWOOD "PROJECT 500 L"

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6821 km
2008
користен
3

Protective gas welding machine CEBORA MIG 260

Silberbornstr. 2 c, 34134 Kassel, DEГерманија
6558 km
добар (користен)
5

welder Lorch C8050

Borken-Burlo, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6360 km
користен

Printer 3D Systems ProJet 5000 151-2017-mjm

Düsseldorf, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6398 km
2012
користен
6

"CNC boring automat" WEEKE "BHC 500 Profiline"

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6821 km
2003
користен


kemppi pro...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување
KEMPPI PRO MIG 500
продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу