Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)
категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
покажуваат помалку
покажете повеќе
држава
формат на продажба
Детали
Класифицирана реклама
Löwer RSM 280 SX Löwer RSM 280 SX Löwer RSM 280 SX
more images
3
Германија Gerolzhofen
1276 km
Löwer RSM 280 SX
1983
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1401 km
Löwer RSM 280 SX
1983
нештиклирано (искористено)
Класифицирана реклама
Elcon 280 DSXE Elcon 280 DSXE Elcon 280 DSXE Elcon 280 DSXE Elcon 280 DSXE Elcon 280 DSXE
more images
6
Германија Nattheim
(Локација на дилерот)
1198 km
Elcon 280 DSXE
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Elcon 280 DSXEA Elcon 280 DSXEA Elcon 280 DSXEA Elcon 280 DSXEA Elcon 280 DSXEA Elcon 280 DSXEA
more images
6
Германија Nattheim
(Локација на дилерот)
1198 km
Elcon 280 DSXEA
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000 MVE 280/2000
more images
9
Унгарија Tata
723 km
MVE 280/2000
1973
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280 Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280
more images
13
Германија Regensburg
1111 km
Mercedes-Benz 1851 4x4 BL HAD Nr.: 280
2017
Втора рака
Класифицирана реклама
unbekannt 280/220/H320 mm unbekannt 280/220/H320 mm unbekannt 280/220/H320 mm unbekannt 280/220/H320 mm unbekannt 280/220/H320 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 280/220/H320 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Lassa 280/85R24 (11,2R24) Tubeless Banden Lassa 280/85R24 (11,2R24) Tubeless Banden Lassa 280/85R24 (11,2R24) Tubeless Banden Lassa 280/85R24 (11,2R24) Tubeless Banden
more images
4
Холандија ST Wijhe
(Локација на дилерот)
1678 km
Lassa 280/85R24 (11,2R24) Tubeless Banden
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HP Latex 280 HP Latex 280 HP Latex 280 HP Latex 280 HP Latex 280
more images
5
Германија Eppingen
1305 km
HP Latex 280
2015
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
RIPPERT PAS 250/280 RIPPERT PAS 250/280 RIPPERT PAS 250/280
more images
3
Австрија Blintendorf
819 km
RIPPERT PAS 250/280
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAN D2566MK/280 MAN D2566MK/280 MAN D2566MK/280 MAN D2566MK/280
more images
4
Холандија Alkmaar
1767 km
MAN D2566MK/280
Втора рака
Класифицирана реклама
 WELCO 50/280 WELCO 50/280 WELCO 50/280 WELCO 50/280 WELCO 50/280 WELCO 50/280
more images
6
Белгија Waregem
1740 km
WELCO 50/280
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hoerbiger AZD1050/280 Hoerbiger AZD1050/280 Hoerbiger AZD1050/280 Hoerbiger AZD1050/280
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Hoerbiger AZD1050/280
Втора рака
Јавете се
Купи го сега
Германија Schleswig-Holstein, Германија
1581 km
RÖHM 280
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
Guss 280/153/H197 mm Guss 280/153/H197 mm Guss 280/153/H197 mm Guss 280/153/H197 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Guss 280/153/H197 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 280/110/H350 mm unbekannt 280/110/H350 mm unbekannt 280/110/H350 mm unbekannt 280/110/H350 mm unbekannt 280/110/H350 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 280/110/H350 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 280/140/H160 mm unbekannt 280/140/H160 mm unbekannt 280/140/H160 mm unbekannt 280/140/H160 mm unbekannt 280/140/H160 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 280/140/H160 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BIANCO 280 SA
more images
1
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
BIANCO 280 SA
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
KASTO SBH 280 AU KASTO SBH 280 AU KASTO SBH 280 AU KASTO SBH 280 AU KASTO SBH 280 AU
more images
5
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
KASTO SBH 280 AU
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280 Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280
more images
8
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Schiess GmbH Einständer Schiess 3 DKE 280
2008
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K
more images
4
Германија München
1090 km
Merkle MobiMIG 280 K
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN
more images
12
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat FIORINO 1.3 JTD SX KASTEN
2016
Втора рака
Класифицирана реклама
WALDRICH COBURG 20-10 FP 280 WALDRICH COBURG 20-10 FP 280
more images
2
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
WALDRICH COBURG 20-10 FP 280
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
BIANCO 280 M SA BIANCO 280 M SA
more images
2
Австрија Wiener Neudorf
(Локација на дилерот)
838 km
BIANCO 280 M SA
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR
more images
4
Германија Volkach
1279 km
Horizon BQ-280 PUR
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
TOSHIBA IS 280 GS
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K Merkle MobiMIG 280 K
more images
4
Германија München
1090 km
Merkle MobiMIG 280 K
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1 Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1
more images
15
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat DOBLO Combi 1.6 SX N1
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK
more images
15
Полска Neu Sandez
895 km
Renault Premium 280 DXI * Pritsche 6,80 m+ PK 12000/FUNK
2010
Втора рака
Класифицирана реклама
Oima Stratos 2200.270 SX Oima Stratos 2200.270 SX Oima Stratos 2200.270 SX Oima Stratos 2200.270 SX Oima Stratos 2200.270 SX Oima Stratos 2200.270 SX
more images
6
Полска Łódź
1150 km
Oima Stratos 2200.270 SX
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR Horizon BQ-280 PUR
more images
4
Германија Volkach
1279 km
Horizon BQ-280 PUR
2014
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GDW LZ 280 S classicline mit Digitalanz.
more images
1
Германија Mörsdorf
1282 km
GDW LZ 280 S classicline mit Digitalanz.
2011
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Merkle CompactMIG 280 K Merkle CompactMIG 280 K Merkle CompactMIG 280 K Merkle CompactMIG 280 K
more images
4
Германија München
1090 km
Merkle CompactMIG 280 K
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280 Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280 Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280 Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280 Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280
more images
5
Германија Hagelstadt
1101 km
Sonstige/Other Sonstige / Other SON Schneepflug SPR 280
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
NAGEL Citoborma 280 B NAGEL Citoborma 280 B NAGEL Citoborma 280 B NAGEL Citoborma 280 B
more images
4
Швајцарија Höri
(Локација на дилерот)
1235 km
NAGEL Citoborma 280 B
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI
more images
12
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat DOBLO 1.6 JTDM SX MAXI
2019
Втора рака
Класифицирана реклама
Helios VARD 280-2 TK Helios VARD 280-2 TK Helios VARD 280-2 TK Helios VARD 280-2 TK
more images
4
Германија Leipzig
1298 km
Helios VARD 280-2 TK
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Spänex SP 280 K-Baureihe Spänex SP 280 K-Baureihe Spänex SP 280 K-Baureihe
more images
3
Германија Gerolzhofen
1276 km
Spänex SP 280 K-Baureihe
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP Fiat FIAT FIORINO SX 95HP
more images
7
Италија
1120 km
Fiat FIAT FIORINO SX 95HP
Ново
Класифицирана реклама
Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO
more images
15
Италија Cremosano (CR)
(Локација на дилерот)
1062 km
Fiat DOBLO 1.4 Natural Power PC-TN Cargo sx METANO
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
CITOBORMA 280 B CITOBORMA 280 B
more images
2
Швајцарија Höri
(Локација на дилерот)
1235 km
CITOBORMA 280 B
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Fiat FIORINO 1.3 MJT SX Fiat FIORINO 1.3 MJT SX
more images
2
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat FIORINO 1.3 MJT SX
2019
Втора рака
Класифицирана реклама
Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6 Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6
more images
8
Италија
1033 km
Fiat CARGO SX FURGONE 1.6 MJT EURO6
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
AKE AKE
more images
2
Германија Gerolzhofen
1276 km
AKE
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
WINTER WINTER WINTER WINTER WINTER WINTER
more images
6
Германија Leipzig-Stahmeln
(Локација на дилерот)
1304 km
WINTER
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m
more images
15
Унгарија Győr
746 km
Scania P114 340 Wumag Elevant WT425- 4x4 - 280 kg - 43m
2001
Втора рака
Класифицирана реклама
Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280 Volvo FL 280
more images
14
Италија
934 km
Volvo FL 280
2007
Втора рака
Класифицирана реклама
Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX Fiat DOBLO 1.3 JTD SX
more images
11
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat DOBLO 1.3 JTD SX
2016
Втора рака
Класифицирана реклама
MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg
more images
15
Унгарија Győr
746 km
MAN Bison TKA 30 KS - 30 m - 280 kg
2006
Втора рака
Класифицирана реклама
Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX Fiat DOBLO 1.3 M JET SX
more images
11
Италија Cazzago-Ex Polo
888 km
Fiat DOBLO 1.3 M JET SX
2019
Втора рака

Искористено 280 sx

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши