Купете 3D печатач користени (135)

 • Подреди резултати
 • најниска цена Највисока цена
 • Најнови огласи Најстарите огласи
 • Најкратко растојание најдалечното растојание
 • Последна година на градба Најстарата година на градба
 • Најновото ажурирање Најстарото ажурирање
 • Производителите А до Ш Производителот Z до A
 • Релевантност
најниска цена
цена
Највисока цена
цена
Најнови огласи
Поставување датум
Најстарите огласи
Поставување датум
Најкратко растојание
растојание
најдалечното растојание
растојание
Последна година на градба
Година на градба
Најстарата година на градба
Година на градба
Најновото ажурирање
Ажурирање
Најстарото ажурирање
Ажурирање
Производителите А до Ш
Производителот
Производителот Z до A
Производителот
Релевантност
Релевантност
Машини за печатење и печатење 3D печатач
Класифицирана реклама
MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800 MASSIVIT 1800
more images
15
Унгарија Biharkeresztes
615 km
MASSIVIT 1800
2018
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A
more images
9
Словенија
740 km
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A
2019
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+ DWS Italy 028J+
more images
12
Австрија Seewalchen am Attersee
954 km
DWS Italy 028J+
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP
more images
10
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
EnvisionTEC VECTOR HI-RES 3SP
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A
more images
7
Словенија Brnčičeva ulica 13, 1231 Ljubljana - Črnuče, Slovenija
764 km
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer M2K85A
2019
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A MakerBot 900-0001A
more images
7
Швајцарија Dietikon
1238 km
MakerBot 900-0001A
2019
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H Farsoon SS403P-H
more images
8
Германија Borken
1603 km
Farsoon SS403P-H
2023
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys F770 Stratasys F770 Stratasys F770 Stratasys F770 Stratasys F770 Stratasys F770 Stratasys F770
more images
7
Полска Poland
1165 km
Stratasys F770
2021
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO Sinterit Lisa PRO
more images
9
Словачка Bratislava
816 km
Sinterit Lisa PRO
2019
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Wipperfürth
1523 km
Ultimaker S5
2019
добро (искористено)
Класифицирана реклама
HP HP-JetFusion 4200 HP HP-JetFusion 4200 HP HP-JetFusion 4200 HP HP-JetFusion 4200 HP HP-JetFusion 4200
more images
5
Австрија Wolfsberg
801 km
HP HP-JetFusion 4200
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250 SLM solutions SLM 250
more images
10
Германија Düsseldorf
1565 km
SLM solutions SLM 250
2011
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM
more images
9
Германија Borken
1603 km
DMG MORI LASERTEC 30 SLM
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus 3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus 3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus 3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus 3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus
more images
5
Германија
1369 km
3DSYSTEMS ProJet MJP 2500Plus
2020
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
EnvisionTEC GmbH Micro Plus HD
2019
како нов (изложбена машина)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Wipperfürth
1523 km
BigRep BigRep One
2019
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Photocentric LC Magna 3 D Drucker
more images
1
Германија Düsseldorf
1557 km
Photocentric LC Magna 3 D Drucker
2020
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
3D Systems MJP 2500 Plus 3D Systems MJP 2500 Plus 3D Systems MJP 2500 Plus 3D Systems MJP 2500 Plus
more images
4
Германија Saalfeld/Saale
1283 km
3D Systems MJP 2500 Plus
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380 Eos EOSINT P 380
more images
11
Германија Borken
1603 km
Eos EOSINT P 380
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200 Arburg Freeformer 200
more images
7
Германија
1369 km
Arburg Freeformer 200
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
EnvisionTEC GmbH Perfactory IV Standard XL ERM + UV
2016
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Leapfrog Bold Pro Leapfrog Bold Pro Leapfrog Bold Pro Leapfrog Bold Pro Leapfrog Bold Pro
more images
5
Германија Wendelstein
1191 km
Leapfrog Bold Pro
2021
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys F270 Stratasys F270 Stratasys F270 Stratasys F270 Stratasys F270 Stratasys F270
more images
6
Романија Sovata
614 km
Stratasys F270
2018
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys Objet30 V3 Stratasys Objet30 V3
more images
2
Германија Konstanz
1202 km
Stratasys Objet30 V3
2017
Ново
Јавете се

Печат на доверба

Преку Machineseeker сертифицирани дилери

Печат на доверба
Класифицирана реклама
Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147 Objet / Stratasys Connex500 50147
more images
12
Германија Borken
1603 km
Objet / Stratasys Connex500 50147
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer HP Jet Fusion 580 Color 3D printer HP Jet Fusion 580 Color 3D printer HP Jet Fusion 580 Color 3D printer HP Jet Fusion 580 Color 3D printer
more images
5
Германија
1369 km
HP Jet Fusion 580 Color 3D printer
2021
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing Concept Laser GmbH M2 cusing
more images
8
Швајцарија Veltheim
1256 km
Concept Laser GmbH M2 cusing
2017
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hewlett Packard JF 580 Color Hewlett Packard JF 580 Color
more images
2
Германија Aachen
1567 km
Hewlett Packard JF 580 Color
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI Lasertec 30 SLM DMG MORI Lasertec 30 SLM DMG MORI Lasertec 30 SLM DMG MORI Lasertec 30 SLM DMG MORI Lasertec 30 SLM DMG MORI Lasertec 30 SLM
more images
6
Полска Mielec
969 km
DMG MORI Lasertec 30 SLM
2018
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000 German RepRap X1000
more images
8
Германија Borken
1603 km
German RepRap X1000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Terracubed T1000 Terracubed T1000 Terracubed T1000 Terracubed T1000
more images
4
Литванија Lithuania
1518 km
Terracubed T1000
2022
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
more images
3
Швајцарија Veltheim
1256 km
voxeljet technology GmbH VX800HP Prozess-Station
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
3D Systems ProJet 660 Pro 3D Systems ProJet 660 Pro
more images
2
Германија Aachen
1567 km
3D Systems ProJet 660 Pro
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750 Stratasys J750
more images
9
Германија Borken
1603 km
Stratasys J750
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys Objet500 Connex3 Stratasys Objet500 Connex3 Stratasys Objet500 Connex3 Stratasys Objet500 Connex3 Stratasys Objet500 Connex3
more images
5
Германија
1369 km
Stratasys Objet500 Connex3
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
3D Systems 2500 Plus 3D Systems 2500 Plus
more images
2
Германија Aachen
1567 km
3D Systems 2500 Plus
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X Arburg 300-3X
more images
12
Германија Borken
1603 km
Arburg 300-3X
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110 EOS Formiga P 110
more images
7
Холандија Netherlands
1707 km
EOS Formiga P 110
2016
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem
more images
11
Германија Borken
1603 km
Desktop Metal 3D-Metalldrucker-Studiosystem
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
FLEXOR 380B FLEXOR 380B FLEXOR 380B FLEXOR 380B FLEXOR 380B FLEXOR 380B FLEXOR 380B
more images
7
Германија
1369 km
FLEXOR 380B
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000 TRUMPF TruPrint 3000
more images
15
Германија Borken
1603 km
TRUMPF TruPrint 3000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510 Spectrum Z510
more images
9
Шпанија
2137 km
Spectrum Z510
2014
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing Concept Laser M2 cusing
more images
15
Германија Borken
1603 km
Concept Laser M2 cusing
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E XACT METAL XM200C-E
more images
7
Шпанија
2137 km
XACT METAL XM200C-E
2019
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing Concept Laser M2 Cusing
more images
14
Германија Borken
1603 km
Concept Laser M2 Cusing
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys Objet24 Stratasys Objet24 Stratasys Objet24 Stratasys Objet24 Stratasys Objet24 Stratasys Objet24 Stratasys Objet24
more images
7
Белгија België
1655 km
Stratasys Objet24
2015
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
3d Systems SLA 5000 3d Systems SLA 5000 3d Systems SLA 5000 3d Systems SLA 5000 3d Systems SLA 5000
more images
5
Германија Borken
1603 km
3d Systems SLA 5000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stratasys FDM Maxum Stratasys FDM Maxum Stratasys FDM Maxum Stratasys FDM Maxum Stratasys FDM Maxum
more images
5
Германија Borken
1603 km
Stratasys FDM Maxum
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100 EOS Formiga P 100
more images
10
Германија Borken
1603 km
EOS Formiga P 100
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EOS Siebtechnik PERFLUX 501 EOS Siebtechnik PERFLUX 501 EOS Siebtechnik PERFLUX 501 EOS Siebtechnik PERFLUX 501
more images
4
Германија
1603 km
EOS Siebtechnik PERFLUX 501
многу добро (користено)
Јавете се