Kemppi minarc evo 150 купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
5

15#2288 Tecan Freedom Evo 150 Tecan Freedom Evo 150

Faenza, ИталијаИталија локација на застапништво
7076 km
добар (користен)

Punching-nibbling machine Boschert Compact750x1500 Revo

Setzingen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
2007
добар (користен)
1

MACHINING CENTER - CNC (VERTICAL) KASUGA QUANTUM Q-1500V

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
1996
користен
23

Straight Folders JORNS Norma-Line 150SW-RH-SL-CNC800 8000mm x 1.5mm CNC Folder. with full length slitter. Manufactured 2011

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
2011
подготвен за работа (се користи)
7

No Type Wera MEK150

Amsterdam, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6220 km
1981
подготвен за работа (се користи)
1

Center Grinding Machine HENNINGER ZS 150

Monheim, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6403 km
1982
користен
9

Grinding machines Dorries CSSC 1500 / 100 S

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
1993
подготвен за работа (се користи)
1

MACHINING CENTER - CNC (VERTICAL) DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
2016
користен


kemppi min...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
24

Straight Folders JORNS Norma-Line 150SW-RH-SM-CNC700-8-SHS. 8000mm x 1.5mm CNC Folder.with full length slitter.Manufactured 2010

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
2010
подготвен за работа (се користи)
5

cylindrical grinding machine Famir RU1500

Ennepetal, ГерманијаГерманија
6422 km
добар (користен)
5

Gear Shaping Machine STANKO 5 M 150 P

Monheim, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6405 km
1989
користен
7

Eckold Walter Eckold LFA1505T

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
подготвен за работа (се користи)
7

Section Bending Rolls FACCIN RCMI 150 150mm x 150mm x 15mm Hydraulic Double Pinch Section Bending Rolls.

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1995
подготвен за работа (се користи)
5

Shotblasting line Gietart GW 1500-615

Köln, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6416 km
1992
користен
45

Gear machining Hoefler Mega 1500 / 1600

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2003
подготвен за работа (се користи)
1

CNC Borers SCHIESS FRORIEP 1250mm CNC Vertical Borer / VTL. 1500mm max Height Under Tool. Sinumeric 810T Control. Retrofitted early 90's

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
подготвен за работа (се користи)
5

CNC Multitasking Machine MAZAK Integrex i-400 x 1500

Wiesbaden, ГерманијаГерманија
6536 km
2013
добра состојба (се користи)
13

Eckold Walter Eckold LFR1508T

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2005
подготвен за работа (се користи)
1

CNC MACHINING CENTER (W/ATC, "C" AXIS) WEEKE BP 150

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
1997
користен
16

CNC Press Brakes EDWARDS PEARSON PR4 150 Ton x 4100mm Hydraulic Downstroke 6 axis CNC Press Brake. Cybelec DNC60 Control

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1999
подготвен за работа (се користи)
12

Lathes Est Ticino ET-BM NC 520 / 1500

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2000
подготвен за работа (се користи)
4

Vertical Borers / VTL WEBSTER & BENNETT EM 77" / 1956mm Vertical Borer with Elevating Rail, 1500mm Height Under Rail

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
подготвен за работа (се користи)
9

Eckold Walter Eckold LFA 1505T

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2005
подготвен за работа (се користи)
6

Gear Hobbing Machine - Vertical PFAUTER P 1501

Monheim, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6405 km
1978
користен
3

CNC Turning Milling Centre Mazak Integrex 70 Chucker 1500

Zevenbergen, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6233 km
1997
добар (користен)
40

Boring Mills Froriep FBT 150 / 240

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
1970
подготвен за работа (се користи)
3

Stamping and Punching Machine LVD DELTA 1500 LB-TK

Bühl, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6593 km
1993
користен
5

CNC Turning Milling Centre Mazak Integrex 30Y x 1500 Universal

More Mazak Integrex 30
Zevenbergen, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6233 km
1997
добар (користен)


kemppi min...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување
KEMPPI MINARC EVO 150
продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу