Kemppi evo 170 купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
1

MACHINING CENTER - CNC (VERTICAL) DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
2016
користен
12

CNC Borers MORANDO VLN17-400 1700mm Double Column CNC Ram Type Vertical Borer with Rebuilt Gearbox and New Retrofitted Siemens 840D Colour Graphic Control

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1980
подготвен за работа (се користи)
10

Vertical turret lathe Jungenthal DK 1700

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
подготвен за работа (се користи)
14

Sundry Lathes LEOPOLDO PONTIGGIA T Facing Lathe, Fanuc 0-TT Control. 1700mm Chuck. 1000mm traverse

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
подготвен за работа (се користи)


kemppi evo...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
9

Eckold Eckold KF 170 PD

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
подготвен за работа (се користи)
5

Centre Lathes DEAN SMITH & GRACE 1709x40 17" x 40" / 432mm x 1016mm Lathe

Leicestershire, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5832 km
1977
подготвен за работа (се користи)
1

CNC Vertical Machining centre 5-Axis Sim Deckel Maho DMU 50eVolution

Zevenbergen, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6233 km
2002
добар (користен)
9

Eckold Eckold KF 170 PD

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
1998
подготвен за работа (се користи)
5

Machining Center - Universal DECKEL DMU 50 evo linear

More Deckel Dmu 50
Karlsbad, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6611 km
2007
користен
10

Eckold Eckold KF 170 PD

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
1996
подготвен за работа (се користи)
25

Milling machines DMG DMC 70 eVolution

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2003
подготвен за работа (се користи)
9

Noble turret punch press Revomatic 810-20 S Edel Revomatic 810-20 S

Schwäbisch Gmünd , ГерманијаГерманија
6698 km
1993
добар (користен)
4

Welding Unit KEMPPI RA 450 W

More Kemppi Ra 450
Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
користен
19

Eckold Eckold Swiss KF 170 PD

Babberich, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6320 km
2008
подготвен за работа (се користи)
6

Welding Unit KEMPPI Pro MIG 5000

Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
користен
6

Baler 170 to, 9 fold cross tying system Paal Konti 700 F-K

Scheemda, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6317 km
2009
користен
5

CAR workshop machines Elektronische Reifenwuchtmaschine FAIP-HPA Typ B340EVO, 0,36 kW, Baujahr: 2012

St. Peter in der Au, АвстријаАвстрија локација на застапништво
7051 km
подготвен за работа (се користи)
400 €
понудане се вклучени во комплетот. ДДВ
Друга 28 денови
1

boring head D'ANDREA TA 170

Bühl, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6593 km
користен
3

Rotary Table - Boring INFRATIREA MRD 1700x2000/3000

Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
користен
6

Baler 170 ton, big size, incl. chain belt conveyor Paal Konti 700 E

Scheemda, ХоландијаХоландија локација на застапништво
6317 km
2007
користен
1

Injection molding machine Arburg 150 – 45 / 170 CMD

Schwäbisch Gmünd , ГерманијаГерманија
6698 km
1991
неискористен (користен)
6

Welding Unit KEMPPI RA 450 W

More Kemppi Ra 450
Leipzig, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6734 km
2000
користен


kemppi evo...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување
KEMPPI EVO 170
продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу