Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)
категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Подкатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
држава
формат на продажба
Детали

Купете Парни турбини користени

Енергетска технологија Парни турбини
Класифицирана реклама
MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc MAN Marc
more images
9
Босна и Херцеговина Odžak
470 km
MAN Marc
2008
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Полска Sochaczew
1044 km
AEG, Škoda 10 MW
1950
работилница ремонтирана (искористена)
Потврден дилер
Класифицирана реклама
Atlas Copco Atlas Copco
more images
2
Германија Ascheberg
1561 km
Atlas Copco
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S FRANCO TOSI T.V. 13/S
more images
9
Швајцарија Europa
1515 km
FRANCO TOSI T.V. 13/S
1974
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300 SIEMENS SST300
more images
13
Полска Przemyśl
913 km
SIEMENS SST300
2019
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Essenbach
1083 km
Nadrowski Turbinenfabrik B5 S2 + G IV
1991
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4 Bergmann Borsig G 49/01/4
more images
9
Германија Radeberg
(Локација на дилерот)
1219 km
Bergmann Borsig G 49/01/4
1990
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VAS, Turbine MAN VAS, Turbine MAN
more images
2
Германија Bad Salzungen
1355 km
VAS, Turbine MAN
2008
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
ABB ABB ABB ABB
more images
4
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
ABB
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Essenbach
1083 km
Nadrowski B5 S3 +G IV
1992
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kühnle, Kopp & Kausch CFR 3G0 Kühnle, Kopp & Kausch CFR 3G0 Kühnle, Kopp & Kausch CFR 3G0
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Kühnle, Kopp & Kausch CFR 3G0
1986
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Siemens 1LG6 258-44A99-Z Siemens 1LG6 258-44A99-Z Siemens 1LG6 258-44A99-Z
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Siemens 1LG6 258-44A99-Z
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
WALTHER FLENDER CMI 90 A I150A 750/1 WALTHER FLENDER CMI 90 A I150A 750/1 WALTHER FLENDER CMI 90 A I150A 750/1
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
WALTHER FLENDER CMI 90 A I150A 750/1
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KK&K CFR 3/ CF 8 KK&K CFR 3/ CF 8 KK&K CFR 3/ CF 8 KK&K CFR 3/ CF 8 KK&K CFR 3/ CF 8 KK&K CFR 3/ CF 8
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
KK&K CFR 3/ CF 8
1989
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
TURBINENFABRIK NADROWSKI B5 S4+GIV/ V/ TURBINENFABRIK NADROWSKI B5 S4+GIV/ V/ TURBINENFABRIK NADROWSKI B5 S4+GIV/ V/ TURBINENFABRIK NADROWSKI B5 S4+GIV/ V/
more images
4
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
TURBINENFABRIK NADROWSKI B5 S4+GIV/ V/
1989
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Schorch KA7200L-BB01G-Z
more images
1
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Schorch KA7200L-BB01G-Z
1996
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се

Искористено Парни турбини

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши