Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)
категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Подкатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
покажуваат помалку
покажете повеќе
држава
формат на продажба
Детали

Купете Парен котел користени

Енергетска технологија Парен котел
Класифицирана реклама
Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q) Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q) Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q) Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q) Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q) Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q)
more images
6
Унгарија Debrecen
660 km
Taikang Jintai Boiler Co., Ltd. WNS1-L25-Y(Q)
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
CERTUSS JUNIOR 600 CERTUSS JUNIOR 600 CERTUSS JUNIOR 600 CERTUSS JUNIOR 600 CERTUSS JUNIOR 600
more images
5
Полска Łódź
1140 km
CERTUSS JUNIOR 600
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000 LOOS U-HD 1000
more images
7
Германија Hannover
1502 km
LOOS U-HD 1000
1991
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar
more images
10
Weishaupt Boiler - 4120 KW & 10 Bar
2019
подготвен за употреба (искористен)
Класифицирана реклама
Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr. Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW  116 Ltr.
more images
8
Германија Biebesheim am Rhein
1371 km
Viessmann Vitocrossal 300 CM3 87 kW 116 Ltr.
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HOVAL THD-15000 HOVAL THD-15000 HOVAL THD-15000 HOVAL THD-15000
more images
4
Австрија Straßwalchen
973 km
HOVAL THD-15000
1990
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jumag
more images
1
Швајцарија Eschlikon
1203 km
Jumag
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HOVAL THD-U800 HOVAL THD-U800 HOVAL THD-U800 HOVAL THD-U800 HOVAL THD-U800
more images
5
Полска Łódź
1140 km
HOVAL THD-U800
2001
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10 BRONSWERK Ok Ketel J10
more images
11
Унгарија Mezőszemere
690 km
BRONSWERK Ok Ketel J10
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HKB VENLO SHP 25000 HD9 HKB VENLO SHP 25000 HD9 HKB VENLO SHP 25000 HD9 HKB VENLO SHP 25000 HD9
more images
4
Полска Nowa Sarzyna
971 km
HKB VENLO SHP 25000 HD9
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Karlsruhe
1332 km
BENNINGHOVEN RJ4-3FUK-0L "Z"
2007
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
SUMAB 1500 kg/h horizontal steam generator
more images
1
Шведска Bjurögatan 48, 211 24 Malmö, Sweden
1684 km
SUMAB 1500 kg/h horizontal steam generator
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss 1.000 kg /h x 16 bar - Ölfeuerung
more images
1
Германија Essen
1569 km
Certuss 1.000 kg /h x 16 bar - Ölfeuerung
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000 LOOS UL-S 2000
more images
7
Полска Łódź
1140 km
LOOS UL-S 2000
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss E 120 M Certuss E 120 M Certuss E 120 M Certuss E 120 M Certuss E 120 M Certuss E 120 M
more images
6
Унгарија Mezőszemere
690 km
Certuss E 120 M
2018
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0 Omnical 33 HD 4.0
more images
9
Романија Ghimbav
545 km
Omnical 33 HD 4.0
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Theodor Loos UHD Theodor Loos UHD Theodor Loos UHD Theodor Loos UHD Theodor Loos UHD Theodor Loos UHD
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Theodor Loos UHD
1993
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
VEÅ 1000kg VEÅ 1000kg VEÅ 1000kg
more images
3
Финска Lohja
2083 km
VEÅ 1000kg
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Viessmann Vitomax 200 HS Typ M73
more images
1
Австрија Glatzau
762 km
Viessmann Vitomax 200 HS Typ M73
2016
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800 Certuss UNIVERSAL 1800
more images
8
Полска Łódź
1140 km
Certuss UNIVERSAL 1800
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Ferroli Vapoprex HVP 1000 Ferroli Vapoprex HVP 1000 Ferroli Vapoprex HVP 1000 Ferroli Vapoprex HVP 1000 Ferroli Vapoprex HVP 1000 Ferroli Vapoprex HVP 1000
more images
6
Унгарија Mezőszemere
690 km
Ferroli Vapoprex HVP 1000
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS / Bosch DF 400 LOOS / Bosch DF 400 LOOS / Bosch DF 400 LOOS / Bosch DF 400
more images
4
Германија Kernen im Remstal
1256 km
LOOS / Bosch DF 400
2008
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hoval UNO-3 B-I (80) Hoval UNO-3 B-I (80) Hoval UNO-3 B-I (80)
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Hoval UNO-3 B-I (80)
2011
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hoval GmbH THD-U 800
more images
1
Австрија Graz
786 km
Hoval GmbH THD-U 800
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss 1300 öl Certuss 1300 öl Certuss 1300 öl Certuss 1300 öl
more images
4
Германија Emmerich am Rhein
1634 km
Certuss 1300 öl
2001
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Loos 2000 kg/h x 10 bar - Gasfeuerung Loos 2000 kg/h x 10 bar - Gasfeuerung Loos 2000 kg/h x 10 bar - Gasfeuerung
more images
3
Германија Essen
1569 km
Loos 2000 kg/h x 10 bar - Gasfeuerung
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131 Gertuss Junior9131
more images
7
Германија Rosenow
1486 km
Gertuss Junior9131
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar LOOS-6000kg/h-16Bar
more images
13
Германија Neumarkt in der Oberpfalz
1170 km
LOOS-6000kg/h-16Bar
1986
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Siller & Jamar Siller & Jamar Siller & Jamar Siller & Jamar
more images
4
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Siller & Jamar
1956
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS 2000 kg LOOS 2000 kg LOOS 2000 kg LOOS 2000 kg LOOS 2000 kg LOOS 2000 kg
more images
6
Холандија Nieuwkoop
1737 km
LOOS 2000 kg
1984
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS LOOS LOOS LOOS
more images
4
Германија Herbertingen
1209 km
LOOS
2012
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss 1.800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung Certuss 1.800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung
more images
2
Германија Essen
1569 km
Certuss 1.800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005 Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005 Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005 Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005 Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005
more images
5
Германија Forst
1326 km
Viessmann Vitomax 200 HW / M236 005
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011 Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011
more images
9
Германија Neumarkt in der Oberpfalz
1170 km
Viessmann Vitomax 200 (585kg/h) M237011
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss Junior 600 Certuss Junior 600 Certuss Junior 600 Certuss Junior 600
more images
4
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Certuss Junior 600
2009
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS Loos UL-S LOOS Loos UL-S LOOS Loos UL-S LOOS Loos UL-S LOOS Loos UL-S
more images
5
Германија Bickenbach
1363 km
LOOS Loos UL-S
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Certuss 1800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung Certuss 1800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung Certuss 1800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung
more images
3
Германија Essen
1569 km
Certuss 1800 kg/h x 16 bar - Gasfeuerung
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
 Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar
more images
12
Германија Neumarkt
(Локација на дилерот)
1170 km
Dampfkessel Loos 7000kg/h 13Bar
1982
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Loos UHD Loos UHD Loos UHD Loos UHD Loos UHD
more images
5
Германија Berlin
1365 km
Loos UHD
1991
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Jumey 2.000 kg/h x 10 bar Jumey 2.000 kg/h x 10 bar Jumey 2.000 kg/h x 10 bar Jumey 2.000 kg/h x 10 bar
more images
4
Германија Essen
1569 km
Jumey 2.000 kg/h x 10 bar
1994
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar
more images
5
Германија Neumarkt
(Локација на дилерот)
1170 km
Omnical 6000kg/h -13Bar Omnical 6000kg/h -13Bar
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271 ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271 ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271 ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271 ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271 ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
ENKOTHERM ADN-29-8,0-SG271
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70
more images
6
Германија Essen
1569 km
Weishaupt RGL70
1993
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar
more images
7
Германија Neumarkt
(Локација на дилерот)
1170 km
Loos UHD-800kg/h -10Bar Loos UHD-800kg/h -10Bar
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HENSCHEL KASSEL HENSCHEL KASSEL
more images
2
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
HENSCHEL KASSEL
1998
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70 Weishaupt RGL70
more images
6
Германија Essen
1569 km
Weishaupt RGL70
1993
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CERTUSS Universal 1300 EG
more images
1
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
CERTUSS Universal 1300 EG
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Loos 1.600 kg/h x 13 bar - Öl / Gas Loos 1.600 kg/h x 13 bar - Öl / Gas Loos 1.600 kg/h x 13 bar - Öl / Gas Loos 1.600 kg/h x 13 bar - Öl / Gas
more images
4
Германија Essen
1569 km
Loos 1.600 kg/h x 13 bar - Öl / Gas
1990
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CERTUSS Universal 1500 CERTUSS Universal 1500
more images
2
Германија Berlin
1365 km
CERTUSS Universal 1500
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOOS UT-H LOOS UT-H
more images
2
Германија Berlin
1365 km
LOOS UT-H
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се

Искористено Парен котел

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши