LNB-LNB150 63/33
Panel Cutting System
Anthon
LNB-LNB150 63/33
Година на производство
1994
Состојба
Користено
Локација
Германија
Податоци за машината
- Ознака на машината:
- Panel Cutting System
- Произведувач:
- Anthon
- Модел:
- LNB-LNB150 63/33
- Година на производство:
- 1994
- Состојба:
- подготвен за работа (половен)
Цена и локација
- Локација:
- Deutschland
- A19921950
- Референтен број:
- INNO29852
- Ажурирање:
Опис
A dividing system consisting of longitudinal and cross-cut saw Anthon is available. Production capacity at 800mm/500mm: approx. 20m³/h, max. panel dimensions X/Y: 6300mm/2500mm, total system dimensions X/Y/Z: approx. 48m/16m/3m, weight: approx. 60t. 1) Saw Anthon LNB-LNB, year of manufacture: 1994, max. package height: 150mm, control: Siemens S5. 2) In-house paternoster, decks: 3, levels: 2. 3) 4x liftomat Holzma Hau series, years of manufacture: 2004, stacking positions: 4. 4) Feeding system Systraplan, year of manufacture: 1989, stacking positions: 3. 5) Cut-off saw Holzma, year of manufacture: 1996. 6) Chipper Masur LZ 800, year of manufacture: 2003. Includes critical spare parts, such as a replacement control unit. This is a system for mass production. Documentation available. An on-site inspection is possible. Expected to be available from October 2026.