Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto
категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
покажуваат помалку
покажете повеќе
држава
формат на продажба
Детали

Купете 20kv користени

Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
Прекини
TESAR ITALY from 160 to 3150kVA 10kV-15kV-20kV TESAR ITALY from 160 to 3150kVA 10kV-15kV-20kV TESAR ITALY from 160 to 3150kVA 10kV-15kV-20kV
more images
3
Јавете се
Hrušovany u Brna Чешка република
920 km
2022
Ново
Müller Ziegler Pdr-MU 20kV/100V Müller Ziegler Pdr-MU 20kV/100V Müller Ziegler Pdr-MU 20kV/100V Müller Ziegler Pdr-MU 20kV/100V Müller Ziegler Pdr-MU 20kV/100V
more images
5
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1647 km
Втора рака
Schneider Electric 630 KVA 20KV/318V Dyn11 Schneider Electric 630 KVA 20KV/318V Dyn11
more images
2
Јавете се
Αχαρνές Грција
428 km
2013
како нов (изложбена машина)
MEGATRONIC TBN 20/400  (20 kVA) MEGATRONIC TBN 20/400  (20 kVA) MEGATRONIC TBN 20/400  (20 kVA) MEGATRONIC TBN 20/400  (20 kVA)
more images
4
Јавете се
Staufenberg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1426 km
1988
Втора рака
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2010
многу добро (користено)
MANNESMANN Dematic AG DH 640 H20 KV3 4/1 MANNESMANN Dematic AG DH 640 H20 KV3 4/1 MANNESMANN Dematic AG DH 640 H20 KV3 4/1 MANNESMANN Dematic AG DH 640 H20 KV3 4/1
more images
4
Јавете се
Singen (Hohentwiel) Германија
1224 km
1999
многу добро (користено)
Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562) Trockentransformator 320 KVa 400V / 115 V (1562)
more images
10
Јавете се
Tatabánya Унгарија
712 km
2012
добро (искористено)
 Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel Cummins Motor Newpower Generator NWC220 Stromerzeuger 176kW 220kVA Diesel
more images
15
Trime Generator 300 - 720 Kva Diesel aggregaat met Perki
more images
1
Јавете се
Ridderkerk, Холандија Холандија
(Локација на дилерот)
1731 km
Ново
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2012
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2019
многу добро (користено)
Јавете се
Wuppertal Германија
1549 km
2018
многу добро (користено)
ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y ENERGY PP220Y
more images
8
Јавете се
Moos Австрија
1005 km
2022
Ново
Metformer MDPE-02 Metformer MDPE-02 Metformer MDPE-02
more images
3
Јавете се
Józefin Полска
1181 km
2020
Ново
ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y ENERGY PP22Y
more images
8
Јавете се
Moos Австрија
1005 km
2022
Ново
SGB, TMC DTTH, SGB, TMC DTTH, SGB, TMC DTTH, SGB, TMC DTTH, SGB, TMC DTTH,
more images
5
Јавете се
Hrušovany u Brna Чешка република
920 km
2008
како нов (користен)
Јавете се
Rotthalmünster Германија
1007 km
1989
многу добро (користено)
Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator Mercedes-Benz OM 404 A V12 + Generator
more images
13
Јавете се
Kallkar, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1622 km
подготвен за употреба (искористен)
EMAG BA 600-2 CNC EMAG BA 600-2 CNC EMAG BA 600-2 CNC EMAG BA 600-2 CNC EMAG BA 600-2 CNC EMAG BA 600-2 CNC
more images
6
Јавете се
Wels Австрија
951 km
2006
многу добро (користено)
Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22 Perske DA 16/2 20 DW 12/22
more images
10
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1647 km
Втора рака
IVECO SEA FDG 200 IVECO SEA FDG 200 IVECO SEA FDG 200 IVECO SEA FDG 200
more images
4
Јавете се
Bayerham Австрија
975 km
2021
Ново
Tecna 2124N Tecna 2124N
more images
2
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1365 km
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Gardone Val Trompia Италија
1034 km
многу добро (користено)
CEA / WAHLENMEIER KP 22 CEA / WAHLENMEIER KP 22
more images
2
Јавете се
Korb Германија
1258 km
2021
Ново
SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1 SBI PMI-500 V2.1
more images
7
Јавете се
Gießen Германија
1416 km
добро (искористено)
DALEX SL 202 DALEX SL 202
more images
2
Јавете се
Korb Германија
1259 km
2021
Ново

Искористено 20kv

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши