Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Водете бизнис безбедно низ целиот свет

Повеќејазичен договор за продажба на примероци за користени машини


Прашање, проверка, купување. Ова е брз и лесен начин за купување користена машина. Но, работите не одат секогаш така лесно. Затоа, Machineseeker подготви примерок за купопродажен договор за купувачите и продавачите. На овој начин може однапред да се избегнат правни спорови.

Скриени дефекти, недостасуваат контролни кабинети или контролни уреди. Со купопродажниот договор и купувачите и продавачите играат на сигурно. Најдоброто нешто: примерокот на договорот не е достапен само на многу јазици, туку може да се користи и двојазично - т.е. на два различни јазици. Германскиот купувач и полскиот продавач сега можат да користат единствен договор како основа. Водењето бизнис ширум светот станува полесно.

Vertrag
Примерокот на договорот е достапен на овие јазици и може да се комбинира по потреба:
Преземете го примерокот на договорот како PDF датотека сега:
Еднојазичен:
Двојазичен:

ДАДЕТЕ НИ ПОВРАТНИ информации!

Machineseeker е заинтересиран за континуиран развој и подобрување на услугата! Дајте ни повратни информации за нацрт-договорот! Што не ви се допаѓа? Што треба да додадеме или промениме?
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши