категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Подкатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
покажуваат помалку
покажете повеќе
држава
формат на продажба
Детали

Купете машини за шиење користени

Текстилни машини машини за шиење
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190342 Dürkopp Adler 867-190342 Dürkopp Adler 867-190342 Dürkopp Adler 867-190342
more images
4
Унгарија Győr
752 km
heavy duty sewing machines
Dürkopp Adler 867-190342
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Полска Krosno
899 km
JUKI LU 1509 N
2019
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 272 Dürkopp Adler 272 Dürkopp Adler 272 Dürkopp Adler 272
more images
4
Полска Rzeszów
939 km
Dürkopp Adler 272
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190322-M Dürkopp Adler 867-190322-M Dürkopp Adler 867-190322-M
more images
3
Германија München
1082 km
Dürkopp Adler 867-190322-M
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction sewing machine auction
more images
15
Холандија Amsterdam
1752 km
sewing machine auction sewing machine auction
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Martin Mechanic MDK 4367 Martin Mechanic MDK 4367 Martin Mechanic MDK 4367 Martin Mechanic MDK 4367
more images
4
Чешка република
1061 km
Martin Mechanic MDK 4367
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
AMF S4000 LT AMF S4000 LT AMF S4000 LT AMF S4000 LT AMF S4000 LT
more images
5
Унгарија Győr
752 km
Chainstitch Lingerie Tacker Machine
AMF S4000 LT
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUKI DNU 1541
more images
1
Полска Krosno
899 km
JUKI DNU 1541
2019
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA
more images
6
Полска Zgierz
1156 km
SIRUBA 747KS-514M2-24/LFD6/LFA
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781 Japsew 781
more images
8
Полска Rzeszów
939 km
Japsew 781
2020
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine jack sewing machine
more images
15
Холандија Amsterdam
1752 km
jack sewing machine
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
efka Global CBZ 532 H efka Global CBZ 532 H efka Global CBZ 532 H efka Global CBZ 532 H
more images
4
Германија Burgoberbach
1215 km
efka Global CBZ 532 H
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Durkopp adler 767 Durkopp adler 767 Durkopp adler 767 Durkopp adler 767 Durkopp adler 767 Durkopp adler 767 Durkopp adler 767
more images
7
Унгарија Győr
752 km
flat bed sewing machine with triple
Durkopp adler 767
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD DÜRKOPP ADLER 204-102-MD
more images
10
Германија Iserlohn
1529 km
DÜRKOPP ADLER 204-102-MD
2010
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Berlingen
1210 km
BERNINA 217-217N-217NP
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M Dürkopp Adler 868-190322-M
more images
8
Полска Rzeszów
939 km
Dürkopp Adler 868-190322-M
2020
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M
more images
4
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-190142-70M
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 967 Classic
more images
1
Германија Bad Oldesloe
1600 km
Dürkopp Adler 967 Classic
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 580-341 Dürkopp Adler 580-341 Dürkopp Adler 580-341 Dürkopp Adler 580-341 Dürkopp Adler 580-341 Dürkopp Adler 580-341
more images
6
Унгарија Győr
752 km
Dürkopp Adler 580-341
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki Juki
more images
14
Полска Rzeszów
939 km
Juki
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M Dürkopp Adler 867-190142-70M
more images
7
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-190142-70M
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
JUKI LK-1903BNB JUKI LK-1903BNB JUKI LK-1903BNB JUKI LK-1903BNB
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Button sewing machine
JUKI LK-1903BNB
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 745-35-10 A Dürkopp Adler 745-35-10 A Dürkopp Adler 745-35-10 A Dürkopp Adler 745-35-10 A Dürkopp Adler 745-35-10 A Dürkopp Adler 745-35-10 A
more images
6
Полска Rzeszów
939 km
Dürkopp Adler 745-35-10 A
2020
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M Dürkopp Adler 867-190342-70M
more images
7
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-190342-70M
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfaff 2596 Pfaff 2596 Pfaff 2596 Pfaff 2596 Pfaff 2596
more images
5
Унгарија Győr
752 km
Pfaff 2596
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF PFAFF
more images
13
Полска Rzeszów
939 km
PFAFF
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M Dürkopp Adler 867-290322-70-M
more images
9
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-290322-70-M
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000 Vetron 5000
more images
8
Унгарија Győr
752 km
Direct-drive 1-needle lockstitch sewing
Vetron 5000
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF
more images
15
Полска Rzeszów
939 km
JACK / JUKI / DURKOPP ADLER / PFAFF
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-290040-70 Dürkopp Adler 867-290040-70 Dürkopp Adler 867-290040-70 Dürkopp Adler 867-290040-70 Dürkopp Adler 867-290040-70
more images
5
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-290040-70
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
PFAFF 1526 PFAFF 1526 PFAFF 1526 PFAFF 1526
more images
4
Унгарија Győr
752 km
heavy duty,2 needle,flat bed sewing
PFAFF 1526
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF
more images
15
Полска Rzeszów
939 km
MAIER / STROBEL / DURKOPP /PFAFF
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190142-M Dürkopp Adler 867-190142-M Dürkopp Adler 867-190142-M Dürkopp Adler 867-190142-M Dürkopp Adler 867-190142-M Dürkopp Adler 867-190142-M
more images
6
Холандија Amsterdam
1752 km
Dürkopp Adler 867-190142-M
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145 Dürkopp Adler 867-190145
more images
11
Унгарија Győr
752 km
heavy duty sewing machines
Dürkopp Adler 867-190145
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI JUKI
more images
15
Полска Rzeszów
939 km
JUKI
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 532-211 Dürkopp Adler 532-211 Dürkopp Adler 532-211 Dürkopp Adler 532-211
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Dürkopp Adler 532-211
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867 Dürkopp Adler JUKI 867
more images
10
Полска Rzeszów
939 km
Dürkopp Adler JUKI 867
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182
more images
10
Унгарија Győr
752 km
Cylinder arm machine for leather
Dürkopp Adler 8967-160182
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182 Dürkopp Adler 8967-160182
more images
5
Унгарија Győr
752 km
Cylinder arm machine for leather
Dürkopp Adler 8967-160182
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Durkopp adler 869-180020-M Durkopp adler 869-180020-M Durkopp adler 869-180020-M Durkopp adler 869-180020-M Durkopp adler 869-180020-M
more images
5
Унгарија Győr
752 km
Durkopp adler 869-180020-M
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 868-290322 Dürkopp Adler 868-290322 Dürkopp Adler 868-290322 Dürkopp Adler 868-290322
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Dürkopp Adler 868-290322
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 559-141 Dürkopp Adler 559-141 Dürkopp Adler 559-141 Dürkopp Adler 559-141
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Dürkopp Adler 559-141
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Унгарија Győr
752 km
JUKI JEUXUS 511
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Durkopp adler 768 Durkopp adler 768 Durkopp adler 768 Durkopp adler 768 Durkopp adler 768
more images
5
Унгарија Győr
752 km
Durkopp adler 768
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Durkopp adler 221 Durkopp adler 221 Durkopp adler 221 Durkopp adler 221
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Durkopp adler 221
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mauser 1296 Mauser 1296 Mauser 1296 Mauser 1296
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Mauser 1296
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Adler 370-65 Adler 370-65 Adler 370-65 Adler 370-65
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Adler 370-65
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Dürkopp Adler 767-VF-373 Dürkopp Adler 767-VF-373 Dürkopp Adler 767-VF-373 Dürkopp Adler 767-VF-373
more images
4
Унгарија Győr
752 km
Dürkopp Adler 767-VF-373
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Pfaff 2595 Pfaff 2595 Pfaff 2595
more images
3
Унгарија Győr
752 km
Pfaff 2595
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6 Juki LU-2210N-6
more images
7
Унгарија Győr
752 km
Juki LU-2210N-6
како нов (користен)
Јавете се

Искористено машини за шиење

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.