Sanwa TRP-820-SE SOPHIA
Година на производство
2026
Состојба
Нов
Локација
Schwalmtal Германија
Die-Cutting-Machine Sanwa TRP-820-SE SOPHIA
more Images
Sanwa TRP-820-SE SOPHIA
Податоци за машината
Ознака на машината:
Die-Cutting-Machine
Произведувач:
Sanwa
Модел:
TRP-820-SE SOPHIA
Година на производство:
2026
Состојба:
ново
Цена и локација
Локација:
Vogelsrather Weg 53, 41366 Schwalmtal, Deutschland Германија
Повикајте
Детали за понудата
ID на огласот:
A10106243
Референтен број:
Sanwa TRP-820-SE SOPHIA
Ажурирање:
Опис
Specification:
Maximum sheet size 570 x 820 mm
Minimum sheet size 230 x 280 mm
Max. cutting pressure 1.8 MN
Maximum number of strokes per hours 8.000 sh h
Suitable for following material
Paper to a minimum weight of 80 g/m²
Carton board up to a maximum thickness of 2.000g/m²
Corrugated board up to a maximum thickness of 3 mm