Ima bima купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
9

Edge processing machine IMA COMBIMA SOFTFORMING

Lichtenau, ГерманијаГерманија
6498 km
подготвен за работа (се користи)
4

TORNIO CNC A 6 ASSI BIMANDRINO COMPLETO DI CARICABARRE - USATO - MORI SEIKI DL 151MC

Matelica (MC), ИталијаИталија локација на застапништво
7203 km
2001
подготвен за работа (се користи)
4

Ima Combimat and Ligmatech IMA Combimat

Moneymore, Обединето КралствоОбединето Кралство
5407 km
2002
добар (користен)
15

EDGES IN GLUE - BANDING IMA COMBIMA/K/II/R75/1075/V/R3

Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

CNC processing centre IMA BIMA 410/V/7/4

Повеќе Ima Bima 410
Barntrup, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6496 km
1999
користен
6

CNC machining centre IMA BIMA 310 120/400

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2004
користен
6

TORNIO CNC A 6 ASSI BIMANDRINO COMPLETO DI CARICABARRE - USATO - MORI SEIKI DL 150MC

Matelica (MC), ИталијаИталија локација на застапништво
7203 km
1997
подготвен за работа (се користи)
6

Single side edge bander IMA Combima

Повеќе Ima Combima
Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
2003
користен
5

Spare Parts ERSATZTEILE KOLB CUBIMAT

St. Ingbert, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6494 km
користен


ima bima
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
15

CNC machining center IMA BIMA/410/R3/140/600

Повеќе Ima Bima 410
Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

Single sided plant for the process of door frames IMA Combima Systems/I/R75

Barntrup, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6496 km
2012
користен
6

CNC machining centre IMA BIMA 610/V /140/500

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2001
користен
6

CNC-Bearbeitungszentrum IMA Bima Quadroform 100/400

Nattheim, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6725 km
1998
користен
3

CNC processing center with gluing part IMA BIMA 610 V

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
1998
користен
15

EDGES IN GLUE - BANDING IMA COMBIMA

Повеќе Ima Combima
Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

Production line for worktops IMA BIMA 410/V /D 140/500

Повеќе Ima Bima 410
Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2009
користен
6

CNC-machine IMA BIMA 100 QUADROFORM

Повеќе Ima Bima 100
Rietberg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6460 km
1992
подготвен за работа (се користи)
6

Double edge bander IMA Combima I

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
2010
користен
15

EDGES IN GLUE - BANDING IMA COMBIMA /K/I/R75/800/F/R2

Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

Edge processing line IMA Combima/K/II/R75/760/V/R3

Barntrup, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6496 km
користен
6

CNC machining centre IMA BIMA 410/V 120/600

Повеќе Ima Bima 410
Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2000
користен
2

Milling unit IMA Combima Ersatzaggregat

Detmold, ГерманијаГерманија
6480 km
добар (користен)
6

CNC-machine IMA BIMA 310

Rietberg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6460 km
2003
подготвен за работа (се користи)
6

4-axis CNC machining centre IMA BIMA 610-2H

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
1996
користен
10

Lyndex 145 fullyautomatic paper baler Lyndex Bimax 145

Resolven, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5680 km
2011
реновиран (користен)
6

CNC machining centre IMA BIMA CUT V 145/300

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2011
користен
12

Double-sided edge processing machine IMA COMBIMA Softkante

Lichtenau, ГерманијаГерманија
6498 km
подготвен за работа (се користи)
6

CNC-machine IMA BIMA 600

Rietberg, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6460 km
1995
подготвен за работа (се користи)
6

4-axis CNC machining centre IMA BIMA

Повеќе Ima Bima
Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
1994
користен
15

CNC machining center IMA BIMA/CUT/140/420

Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

CNC machining centre IMA BIMA 310 120/500

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2003
користен
1

Bettfrasmaschine with mobile stander Bima C100/300

Deinze, БелгијаБелгија локација на застапништво
6182 km
користен
6

4-axis CNC machining centre IMA BIMA 810 V

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
2000
користен
15

EDGES IN GLUE - BANDING IMA COMBIMAT/II/Q/MN/MEV/DD

Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

CNC processing centre IMA BIMA 410 / 400

Повеќе Ima Bima 410
Barntrup, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6496 km
2000
користен
6

CNC machining centre with edgebanding IMA BIMA 410/V /120/500

Повеќе Ima Bima 410
Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2000
користен
6

CNC work centres IMA Bima 600

Petershagen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6470 km
1993
користен
15

EDGES IN GLUE - BANDING IMA COMBIMA CONCEPT 800 C

Pollenzo, ИталијаИталија локација на застапништво
6768 km
подготвен за работа (се користи)
6

Edge processing line IMA Combima

Повеќе Ima Combima
Barntrup, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6496 km
2007
користен
6

CNC machining centre with edgebanding IMA BIMA 410/V + Schugoma Kantenking

Повеќе Ima Bima 410
Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6814 km
2000
користен


ima bima
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување
IMA BIMA
продаде веднаш
со светски лидер на пазарот од 0,79 EUR по котација.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.