категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Подкатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
покажуваат помалку
покажете повеќе
држава
формат на продажба
Детали

Купете Машини за врзување книги користени

Машини за печатење и печатење Машини за врзување книги
Класифицирана реклама
ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714 ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714 ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714 ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714 ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714
more images
5
Унгарија Üllő
671 km
ULTRAFOLD ULTRAFOLD 714
2010
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cabinet with drawers workshop cabinet, tool cabinet Cabinet with drawers workshop cabinet, tool cabinet Cabinet with drawers workshop cabinet, tool cabinet Cabinet with drawers workshop cabinet, tool cabinet
more images
4
Полска Radom
1089 km
Cabinet with drawers workshop cabinet, tool cabinet
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520 JUD MR-520
more images
9
Грција ΕΟ3, Εορδαία 502 00, Ελλάδα
117 km
JUD MR-520
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
KOLBUS EH KOLBUS EH KOLBUS EH KOLBUS EH KOLBUS EH KOLBUS EH
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
KOLBUS EH
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Horizon VAC-100a VAC-100m ST-40 SPF-200A FC-200A Horizon VAC-100a VAC-100m ST-40 SPF-200A FC-200A Horizon VAC-100a VAC-100m ST-40 SPF-200A FC-200A
more images
3
Германија Volkach
1279 km
Horizon VAC-100a VAC-100m ST-40 SPF-200A FC-200A
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100 TUNKERS 1100
more images
15
Полска Stary Sącz
890 km
TUNKERS 1100
1990
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
3
Италија Legnago
936 km
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cast iron bookbinding shears 120 Cast iron bookbinding shears 120 Cast iron bookbinding shears 120 Cast iron bookbinding shears 120 Cast iron bookbinding shears 120
more images
5
Полска Radom
1089 km
Cast iron bookbinding shears 120
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215 MÜLLER MARTINI Ventura 3215
more images
9
Германија Winkelhaid
1186 km
MÜLLER MARTINI Ventura 3215
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Polygraph Y6R Polygraph Y6R Polygraph Y6R Polygraph Y6R Polygraph Y6R Polygraph Y6R
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Polygraph Y6R
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Horizon HP-200A Horizon HP-200A Horizon HP-200A Horizon HP-200A Horizon HP-200A
more images
5
Германија Volkach
1279 km
Horizon HP-200A
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Český Těšín
938 km
RECOsystems CHANGER PUNCH 4
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Bookbinding press for gluing Muro 2000 A4 Bookbinding press for gluing Muro 2000 A4 Bookbinding press for gluing Muro 2000 A4 Bookbinding press for gluing Muro 2000 A4
more images
4
Полска Radom
1089 km
Bookbinding press for gluing Muro 2000 A4
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Tränklein ZP 39
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm
more images
5
Полска Radom
1089 km
Large screw binding press with tapping Chn. Mansfeld 770x620mm
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hunkeler BE 110 Hunkeler BE 110 Hunkeler BE 110 Hunkeler BE 110 Hunkeler BE 110 Hunkeler BE 110
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Hunkeler BE 110
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Corner cutter Tranklein EK-D 100 Corner cutter Tranklein EK-D 100 Corner cutter Tranklein EK-D 100 Corner cutter Tranklein EK-D 100 Corner cutter Tranklein EK-D 100 Corner cutter Tranklein EK-D 100
more images
6
Полска Radom
1089 km
Corner cutter Tranklein EK-D 100
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kugler 340-2R Kugler 340-2R Kugler 340-2R Kugler 340-2R Kugler 340-2R Kugler 340-2R
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Kugler 340-2R
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P. Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P.
more images
7
Полска Radom
1089 km
Hydraulic bookbinding press Karl Tranklein Z.P.
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R) KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R) KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R) KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R) KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R) KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R)
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
KUGLER-WOMAKO ProPunch 50-110 (R)
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Workshop cabinet with drawers tool cabinet 105x82cm Workshop cabinet with drawers tool cabinet 105x82cm Workshop cabinet with drawers tool cabinet 105x82cm Workshop cabinet with drawers tool cabinet 105x82cm
more images
4
Полска Radom
1089 km
Workshop cabinet with drawers tool cabinet 105x82cm
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Scheidt HSM Scheidt HSM Scheidt HSM Scheidt HSM Scheidt HSM Scheidt HSM
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Scheidt HSM
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Bookbinding screw press Mansfeld 50 × 40 Bookbinding screw press Mansfeld 50 × 40 Bookbinding screw press Mansfeld 50 × 40 Bookbinding screw press Mansfeld 50 × 40
more images
4
Полска Radom
1089 km
Bookbinding screw press Mansfeld 50 × 40
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Müro 5000 A3 WT Müro 5000 A3 WT Müro 5000 A3 WT Müro 5000 A3 WT Müro 5000 A3 WT Müro 5000 A3 WT
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Müro 5000 A3 WT
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker CMC Italia Cover maker
more images
10
Полска Radom
1089 km
CMC Italia Cover maker
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Tränklein BP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Leonhard Kurz H-1 Leonhard Kurz H-1 Leonhard Kurz H-1 Leonhard Kurz H-1 Leonhard Kurz H-1 Leonhard Kurz H-1
more images
6
Полска Radom
1089 km
Leonhard Kurz H-1
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Schmedt PräLeg Schmedt PräLeg Schmedt PräLeg Schmedt PräLeg Schmedt PräLeg Schmedt PräLeg
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Schmedt PräLeg
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Karl Krause 550 × 490 Karl Krause 550 × 490 Karl Krause 550 × 490 Karl Krause 550 × 490 Karl Krause 550 × 490
more images
5
Полска Radom
1089 km
Karl Krause 550 × 490
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
STRÖBEL KS 110
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400 Hunkeler VEA-400
more images
8
Полска Radom
1089 km
Hunkeler VEA-400
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
RENZ HSC-E
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Karl Tranklein 50×25 Karl Tranklein 50×25 Karl Tranklein 50×25 Karl Tranklein 50×25 Karl Tranklein 50×25 Karl Tranklein 50×25
more images
6
Полска Radom
1089 km
Karl Tranklein 50×25
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Müller Martini FK III
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Ströbel ES-SM Ströbel ES-SM Ströbel ES-SM Ströbel ES-SM Ströbel ES-SM Ströbel ES-SM
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Ströbel ES-SM
1970
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
BAIER GEBA 15
1976
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Hörauf SN-140 Demand Hörauf SN-140 Demand Hörauf SN-140 Demand Hörauf SN-140 Demand Hörauf SN-140 Demand Hörauf SN-140 Demand
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Hörauf SN-140 Demand
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Krause Y 32 Um/2 Krause Y 32 Um/2 Krause Y 32 Um/2 Krause Y 32 Um/2 Krause Y 32 Um/2 Krause Y 32 Um/2
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Krause Y 32 Um/2
1970
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
La Fornigrafica BP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Fortuna 50 PU-AG Fortuna 50 PU-AG Fortuna 50 PU-AG Fortuna 50 PU-AG Fortuna 50 PU-AG Fortuna 50 PU-AG
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Fortuna 50 PU-AG
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
La Fornigrafica BP La Fornigrafica BP La Fornigrafica BP La Fornigrafica BP La Fornigrafica BP La Fornigrafica BP
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
La Fornigrafica BP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Krause SP Krause SP Krause SP Krause SP Krause SP Krause SP
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Krause SP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Krause FNP Krause FNP Krause FNP Krause FNP Krause FNP Krause FNP
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Krause FNP
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Krause SP-S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Dietz & Listing SP-S Dietz & Listing SP-S Dietz & Listing SP-S Dietz & Listing SP-S Dietz & Listing SP-S Dietz & Listing SP-S
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Dietz & Listing SP-S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S Krause SP-S
more images
6
Германија Nürnberg
1204 km
Krause SP-S
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
PLANAX 380
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Prakma AM400
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Orient CX
1993
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Nürnberg
1204 km
Tränklein KAM 60
Втора рака
Јавете се

Искористено Машини за врзување книги

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.