TRITT 1350
Wide belt sander
Costa
TRITT 1350
Година на производство
2006
Состојба
Користено
Локација
Askersund
Податоци за машината
- Ознака на машината:
- Wide belt sander
- Произведувач:
- Costa
- Модел:
- TRITT 1350
- Година на производство:
- 2006
- Состојба:
- подготвен за работа (половен)
Цена и локација
- Локација:
- Åkervägen 18, 69632 Askersund, Sverige
Опис
Description of the product
Brand: Costa
Gedpfev Hfdvex Anisbl
Model: TRITT1350
Serial no: A60314LL1
Year of manufacture: 2006
Stock number: 2002440BXA
Technical data
Working width: 1350 mm
Sanding belt size:1380x2620mm
Power:400volt, 50 Hz, 3 phase, 51kw, 101AMP
1. sanding unit 1 sanding belt sectioned
2. Sanding unit 2 sectioned sanding shoe
3. sanding unit 3 sectioned sanding shoe
4. cleaning brush
5. blast cleaning
6. Vacuum
Motor: 51 kW
Size for transport:
320x240x265 cm (lxwxh)
Brand: Costa
Gedpfev Hfdvex Anisbl
Model: TRITT1350
Serial no: A60314LL1
Year of manufacture: 2006
Stock number: 2002440BXA
Technical data
Working width: 1350 mm
Sanding belt size:1380x2620mm
4. cleaning brush
5. blast cleaning
6. Vacuum
Motor: 51 kW
Size for transport:
320x240x265 cm (lxwxh)
Доставувач
Забелешка: Регистрирајте се бесплатно или најавете се, за пристап до сите информации.
50 Огласи онлајн
Испрати барање
Телефон & Факс
Овие огласи исто така може да ве заинтересираат.
Мал оглас
Częstochowa
1.043 km
OKIOAB6-C1400
Мал оглас
Siedlce
1.175 km
CORMAKMJ45-KB4 (3200)
Bühl
SHWUF 5
Dortmund
VEISCO_EB
Egenhofen
IstraTF-300HV
Scerne
647 km
ORMAAIR/SYSTEM/ECO 25/14
Feldkirch
CIDAN Forstner1524 x 1,5 mm bei 400 N/mm²