FLEXO PRINTER MS 1700 TC
EMproject89 MS 1700 two color

Година на градба
2023
држава
Ново
Локација
Vrnjačka Banja, Serbia

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
FLEXO PRINTER MS 1700 TC
Производителот:
EMproject89
модел:
MS 1700 two color
Година на градба:
2023
држава:
Ново

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

Локација:
Vrnjačka Banja, Serbia Србија

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A4011525
Референтен број:
MS1700 TC
Ажурирање:
последен на 30.10.2023

ОПИС

Flexo Printer is a machine for printing on processed and unprocessed plates. It has possibility of printing on any type of corrugated cardboard. Furthermore, the machine is available in configurations with one or two colors. Cliché thickness is not fixed and it is possible to use any standard or bespoke cliché thickness. High quality print is achieved through fine tuning of the rollers that apply ink to the clichés. Machine is available in two working widths of 1200mm and 1700mm, the smaller one having print width of 1000mm and the bigger one outputting prints that are 1400mm wide.

Technical characteristics:
Dlk0zjuf
Working width: 1700mm // Other possibility 1200mm
Print width: 1400mm // Other possibility 1000mm
Capacity: up to 36pcs/min
Print height: ≈ 950mm
Ø cliché roller: 292mm

даватели на услуги

EMproject89

Лице за контакт:Г Mladen Vlajkovic

Reka 40 Novo Selo

36216 Vrnjačka Banja, Србија

Регистриран од: 2017

5 Реклами на интернет

Испрати барање

us 
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Естонија
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Забелешка: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Бугарија Sofia
178 km
Heidelberg GTO 52-2P
Јавете се
Класифицирана реклама
Ryobi RYOBI 512 Ryobi RYOBI 512 Ryobi RYOBI 512 Ryobi RYOBI 512 Ryobi RYOBI 512 Ryobi RYOBI 512
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Ryobi RYOBI 512
Јавете се
Класифицирана реклама
3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro 3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro
more images
Холандија Wateringen
1.757 km
3D Systems 5x Projet 660 Pro & 1x Projet 860 Pro
Јавете се
Класифицирана реклама
PRINTWORLD PUVB 1700-1 PRINTWORLD PUVB 1700-1 PRINTWORLD PUVB 1700-1
more images
Германија Bünde
1.544 km
PRINTWORLD PUVB 1700-1
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY Mazak SQT15-MSY
more images
Полска Radom
1.091 km
Mazak SQT15-MSY
Јавете се
Класифицирана реклама
Kooi Griptech typ: RE8-300-1700/1200 Kooi Griptech typ: RE8-300-1700/1200
more images
Германија Hamburg
1.591 km
Kooi Griptech typ: RE8-300-1700/1200
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Tauberbischofsheim
1.294 km
Јавете се
Класифицирана реклама
Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider Rems Whitworth Gewindeschneider
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
Rems Whitworth Gewindeschneider
Јавете се
Класифицирана реклама
Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x Sacem MST 90, 1700x1350x
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Sacem MST 90, 1700x1350x
Јавете се
Класифицирана реклама
SB Plastics Machinery  MOBYINFRARED/VACUUM SYSTEMS MOBY 1-7000 SB Plastics Machinery  MOBYINFRARED/VACUUM SYSTEMS MOBY 1-7000 SB Plastics Machinery  MOBYINFRARED/VACUUM SYSTEMS MOBY 1-7000 SB Plastics Machinery  MOBYINFRARED/VACUUM SYSTEMS MOBY 1-7000
more images
Полска Pustków
952 km
SB Plastics Machinery MOBYINFRARED/VACUUM SYSTEMS MOBY 1-7000
Јавете се
Класифицирана реклама
MS- Maschinenbau MBS-37 MS- Maschinenbau MBS-37
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS- Maschinenbau MBS-37
Јавете се
Класифицирана реклама
MS 160 ONLY UP L2-Y1-X1-K2 MS 160 ONLY UP L2-Y1-X1-K2 MS 160 ONLY UP L2-Y1-X1-K2
more images
Полска Poland
1.165 km
MS 160 ONLY UP L2-Y1-X1-K2
Јавете се
Класифицирана реклама
Србија Novo Selo
238 km
EMproject89 BM PRO
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd MS Charlotte Okänd
more images
Шведска Varmland County, Sweden
2.093 km
MS Charlotte Okänd
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau COMPLETE SAWMILL MS-Maschinenbau COMPLETE SAWMILL
more images
Романија Bogdănești
734 km
MS-Maschinenbau COMPLETE SAWMILL
Јавете се
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1.328 km
MS-Graessner GmbH & Co. KG P-090-H-1,00:1 Wa. 13 V2
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau HNS-2-75 MS-Maschinenbau HNS-2-75 MS-Maschinenbau HNS-2-75 MS-Maschinenbau HNS-2-75 MS-Maschinenbau HNS-2-75 MS-Maschinenbau HNS-2-75
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau HNS-2-75
Јавете се
Класифицирана реклама
EMproject89 BME 2400S EMproject89 BME 2400S EMproject89 BME 2400S EMproject89 BME 2400S EMproject89 BME 2400S
more images
Полска Kolonia Kotków
1.077 km
EMproject89 BME 2400S
Јавете се
Класифицирана реклама
Србија Vrnjačka Banja
235 km
EMproject89 BM ULTRA - PVF
Јавете се
Класифицирана реклама
Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening Bruks 1700-2000 Upper opening
more images
Шведска Karlholmsbruk
2.124 km
Bruks 1700-2000 Upper opening
Јавете се
Класифицирана реклама
Австрија Sankt Peter am Hart
1.006 km
MS-Oberflächentechnik
Јавете се
Класифицирана реклама
MS 12CS M MS 12CS M MS 12CS M MS 12CS M
more images
Германија Oberleichtersbach
1.334 km
MS 12CS M
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau THK 430x150-37 MS-Maschinenbau THK 430x150-37 MS-Maschinenbau THK 430x150-37 MS-Maschinenbau THK 430x150-37 MS-Maschinenbau THK 430x150-37
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau THK 430x150-37
Јавете се
Класифицирана реклама
SK Color EV-3000 SK Color EV-3000 SK Color EV-3000
more images
Франција Bègles
1.837 km
SK Color EV-3000
Јавете се
Класифицирана реклама
Србија Vrnjačka Banja
235 km
EMproject89 BOXmaker ULTRA + Nordson cold glue app .
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava MS-Maschinenbau, Tos Svitava
more images
Полска Bystra
909 km
MS-Maschinenbau, Tos Svitava
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
MSC Tuttlingen 6206034
Класифицирана реклама
MS 15C MS 15C MS 15C
more images
Германија Oberleichtersbach
1.334 km
MS 15C
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau MAS-6-5-4 MS-Maschinenbau MAS-6-5-4 MS-Maschinenbau MAS-6-5-4 MS-Maschinenbau MAS-6-5-4 MS-Maschinenbau MAS-6-5-4
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau MAS-6-5-4
Јавете се
Класифицирана реклама
Србија Vrnjačka Banja
235 km
EMproject89 BM MULTI/PRO 2400s
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau DBS-350-30/22 MS-Maschinenbau DBS-350-30/22 MS-Maschinenbau DBS-350-30/22 MS-Maschinenbau DBS-350-30/22
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau DBS-350-30/22
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau BHS-E-30 MS Maschinenbau BHS-E-30 MS Maschinenbau BHS-E-30
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau BHS-E-30
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau STS MS-Maschinenbau STS MS-Maschinenbau STS MS-Maschinenbau STS MS-Maschinenbau STS
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau STS
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau HDS-2 MS Maschinenbau HDS-2 MS Maschinenbau HDS-2 MS Maschinenbau HDS-2
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau HDS-2
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau ARB MS Maschinenbau ARB
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau ARB
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau QF MS-Maschinenbau QF
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau QF
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau THK-540
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau THK-540
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau EZV MS Maschinenbau EZV MS Maschinenbau EZV
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau EZV
Јавете се
Класифицирана реклама
MS- Maschinenbau UBS-6-55 MS- Maschinenbau UBS-6-55 MS- Maschinenbau UBS-6-55
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS- Maschinenbau UBS-6-55
Јавете се
Класифицирана реклама
MS- Maschinenbau DNS-200 MS- Maschinenbau DNS-200 MS- Maschinenbau DNS-200
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS- Maschinenbau DNS-200
Јавете се
Класифицирана реклама
MS- Maschinenbau MBS-BV-37 MS- Maschinenbau MBS-BV-37 MS- Maschinenbau MBS-BV-37
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS- Maschinenbau MBS-BV-37
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau HNS-90 MS Maschinenbau HNS-90
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau HNS-90
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau RSA 10
Јавете се
Класифицирана реклама
MS- Maschinenbau MAS
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS- Maschinenbau MAS
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau BHS-E-18,5 MS Maschinenbau BHS-E-18,5 MS Maschinenbau BHS-E-18,5
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau BHS-E-18,5
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau MBS-1200 MS Maschinenbau MBS-1200 MS Maschinenbau MBS-1200 MS Maschinenbau MBS-1200 MS Maschinenbau MBS-1200
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau MBS-1200
Јавете се
Класифицирана реклама
MS Maschinenbau DBS-450 MS Maschinenbau DBS-450 MS Maschinenbau DBS-450 MS Maschinenbau DBS-450 MS Maschinenbau DBS-450
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS Maschinenbau DBS-450
Јавете се
Класифицирана реклама
MS-Maschinenbau HEM 600 MS-Maschinenbau HEM 600 MS-Maschinenbau HEM 600 MS-Maschinenbau HEM 600
more images
Германија Hessisch Oldendorf
1.503 km
MS-Maschinenbau HEM 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Halm JP-TWOD-6D Halm JP-TWOD-6D Halm JP-TWOD-6D Halm JP-TWOD-6D Halm JP-TWOD-6D Halm JP-TWOD-6D
more images
Германија D- Nordrhein-Westfalen
1.531 km
Halm JP-TWOD-6D
Јавете се
аукција
Обединето Кралство Stourbridge
2.162 km
Engel Duo 11050 /1700