Флексо машина за печатење купи користени

Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
1

Flexoprinting machine Flexotecnica Prisma 1219

Hamm, ГерманијаГерманија
6432 km
1997
одличен (користен)
1

Flexo printing machine MARK Andy 2200

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
1994
одличен (користен)
6

Flexo Omet FX 420 Flexy 9 colour

Bladel, ХоландијаХоландија
6274 km
2007
одличен (користен)
0

Flexo printing machine Celotti XFP 160 Silent

Bayern, DeutschlandГерманија
6803 km
2008
одличен (користен)
8

Flexo printing 1983 Windmöller Hölscher OLYMPIA 800

Krefeld, ГерманијаГерманија
6370 km
1983
одличен (користен)
1

Label Press Gallus EM 410

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
1995
одличен (користен)
8

Flexo Omet FX 420 flexy 420, 4 colour

Bladel, ХоландијаХоландија
6274 km
2007
одличен (користен)


Флекс...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
4

Flexo printing 1981 Windmoller Holscher Olympia 714

Krefeld, ГерманијаГерманија
6370 km
1981
одличен (користен)
1

Flexoprinting machine Fischer & Krecke 34 DF

Hamm, ГерманијаГерманија
6432 km
1986
подготвен за работа (се користи)
1

Label Machine GALLUS EM 280

Повеќе Gallus Em 280
Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
2003
одличен (користен)
6

FLEXOPRESS UTECO AMBER 808

25032 Chiari, Province of Brescia, ItalyИталија
6867 km
подготвен за работа (се користи)
4

GEW UV DRYING SYSTEM GEW e-brick

LV, ЛетонијаЛетонија
7084 km
2008
добра состојба (се користи)
1

Flexo printing machine Gallus TCS 250

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
2001
одличен (користен)
8

Flexo 1978 Windmöller & Hölscher OLYMPIA 600

Krefeld, ГерманијаГерманија
6370 km
1978
одличен (користен)
2

Flexo washer BASF Flint Kombigeraet CW 22x30

Dabergotz, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6672 km
1990
добар (користен)
1

Flexo printing machine Gallus EMS 410

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
2007
одличен (користен)
1

Printing plate cleaner Polymount PPC 800

Hamm, ГерманијаГерманија
6432 km
2003
добар (користен)
8

Flexo printing machine Bobst Flexo 200

Köln, ГерманијаГерманија
6401 km
1996
добар (користен)
6

Laminator for Flexibles Bobst SL 850

Köln, ГерманијаГерманија
6403 km
2013
добар (користен)
1

Mounting system for flexo printing machine Du Pont MICROFLEX

Hamm, ГерманијаГерманија
6432 km
1999
подготвен за работа (се користи)
1

Flexo Printing Machine MARTIN Inliner 1224

Berlin, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6731 km
1994
подготвен за работа (се користи)
3

narrow web label press Nilpeter F2400

Bourne End, Bucks, SL8 5XE, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5882 km
1994
добра состојба (се користи)
1

Flexo printing machine MPS EC 330

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
2005
одличен (користен)
3

Printingpress W+H Soloflex

Leimbach, ГерманијаГерманија
6428 km
2001
добра состојба (се користи)
7

Flexo printing machine MAF Antares 60/6

Vieringhausen 96, 42857 Remscheid, DEГерманија
6408 km
1994
добар (користен)
6

CASH MACHINE ROLL PRINTER & CUTTER LEMU 100

1612, БугаријаБугарија локација на застапништво
7938 km
2000
добра состојба (се користи)
1

Flexographic printing Arsoma EM 410 – Preview

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
1990
одличен (користен)
1

Flexoprinting machine Fischer & Krecke 16 S

Hamm, ГерманијаГерманија
6432 km
2000
подготвен за работа (се користи)
3

Flexo printing machine Bobst Flexo 200

Alsfeld, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6561 km
1988
добар (користен)
6

Nyloflex continuous Washer BASF DWL 135

Dabergotz, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6672 km
2001
користен
6

Flexo Printing Machine GIDUE E-combat 430

Berlin, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6731 km
2005
подготвен за работа (се користи)
1

Flexographic printing Aquaflex 4800

Remscheid, ГерманијаГерманија
6408 km
1997
добар (користен)


Флекс...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување

продаде веднаш
со светски лидер на пазарот од 0,79 EUR по котација.
Дознаете повеќе сега


телефон: +49 (0) 201 857 86 112
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.