Mössner SM 420
Година на производство
1988
Состојба
Користено
Локација
Ahaus Германија
Band Saw - Vertical Mössner SM 420
more Images
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Податоци за машината
Ознака на машината:
Band Saw - Vertical
Произведувач:
Mössner
Модел:
SM 420
Година на производство:
1988
Состојба:
половен
Цена и локација
Локација:
Ahaus Германија
Повикајте
Детали за понудата
ID на огласот:
A19923665
Референтен број:
Ажурирање:
Опис
roll diameter 420 mm
throat 410 mm
workpiece height 295 mm
cutting speed 12 - 375 m/min
Godpfx Ajxaa Avsniebl
table surface area 600 x 600 mm
saw band length 3150-3260 // 3-16 mm
work height max. 1020 mm
voltage 380 V
total power requirement 1.1 / 1.7 kW
weight of the machine ca. 620 kg
dimensions of the machine ca. 1000 x 800 x 1900 mm