Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
6

Profiling lathe LOCATELLI DISHMATIC 3

Heule, БелгијаБелгија локација на застапништво
6178 km
1989
користен
4

Plate, shell u. Disc Lathe Hempel ERH-6

Hünfeld, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6608 km
1972
добар (користен)
5

end shaping machine brusa di garboli END 50

machelen, БелгијаБелгија
6253 km
2002
одличен (користен)
1

COPY LATHE BACCI T4MO

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
1986
користен
4

lathe semi-automatic LOCATELLI MK 1200 SP

Heule, БелгијаБелгија локација на застапништво
6178 km
1974
користен


Turnery м...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
4

round end shaping machine brusa di garboli END 50

machelen, БелгијаБелгија
6253 km
2002
одличен (користен)
1

COPY LATHE BACCI T4MO

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
1985
користен
6

automatic copying lathe TORMADEX HIDROPAL 1400 E

Heule, БелгијаБелгија локација на застапништво
6178 km
1992
користен
6

"Automatic wood turning lathe" HAPFO "AP 5000HYDRO 7096"

More Hapfo Ap 5000
Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6821 km
1995
користен
1

MULTI SPINDLE COPY LATHE ZUCKERMANN OPTIMA 1200/8/S

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
користен
8

CNC wood lathe Killinger Km 8000 Lignotrnic CNC

Lienen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6424 km
2001
добар (користен)
4

"Turning lathe for short pieces" REICHENBACHER

Klipphausen, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6821 km
користен
1

ROPING MACHINE & SPLITTING SAW. RENZO BORGONOVO LCB-600/ 601

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
2006
користен
6

CNC CARVING MACHINE LA SCOLPITRICE 251 RBT 20-20

Roveredo di Guà (VR), ИталијаИталија локација на застапништво
6996 km
1998
одличен (користен)
3

Knob Sander Hempel PK

Alter Postweg 272, D-32584 Löhne, DEГерманија
6471 km
1984
добар (користен)
14

16-SPINDLE CARVING MACHINE LA SCOLPITRICE 201 16-27

Via Maceratoi 8, 37040 Roveredo di Guà (VR), ITИталија
6996 km
одличен (користен)
6

CHS/12 Hempel

Gierczak 9, Kołobrzeg, PolenПолска
6784 km
добар (користен)
11

Copying lathe Hapfo

Am Hetzenborn 2, 54533 Oberkail, DEГерманија
6437 km
1987
одличен (користен)
10

Hempel VKG I4.0 CNC full automatic Hempel VKG I4.0 CNC Retrofit

Illbachweg 5, 36129 Gersfeld, DEГерманија
6619 km
2018
реновиран (користен)
1

TURNING & SANDING LATHE ZUCKERMANN CHALLENGER

North Carolina, Соединети ДржавиСоединети Држави локација на застапништво
518 km
1986
користен
5

CARVING machine MARIANI PL 8 I

22066 Mariano Comense CO, ItaliaИталија
6817 km
добар (користен)


Turnery м...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување

продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу