Centerless cylindrical grinding machine
Mikrosa M 400 CNC

цена
аукција
Година на градба
1996
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Centerless cylindrical grinding machine
Производителот:
Mikrosa
модел:
M 400 CNC
Број на машина:
009005005
Година на градба:
1996
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

working range: 2 - 200 mm
bar lengths: 500 mm
dressing speed: 500 rpm
control: Siemens 840 C

control wheel width: 400 mm
control wheel bore: 152 mm
control wheel diameter: 350 mm
regulating wheel speed: 10-150 rpm
control wheel drive: 11,3 kW

grinding wheel width: max. 400 mm
grinding wheel diameter: max. 660 mm
grinding wheel bore diameter: 304.8 mm
grinding wheel speed: 63 m/s
grinding wheel drive: 45 kW


MACHINE DETAILS

weight: 10 t
connection: 400 V / 50 Hz / 3 phases
Rated power: 115 kW

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9775889
Референтен број:
AUC-230532
Ажурирање:
последен на 25.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9775889
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Германија Hessen, Германија
1407 km
Mikrosa M 400 CNC
1996
добро (искористено)
Класифицирана реклама
MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis
more images
15
Италија Gussago
1033 km
MIKROSA KRONOS M CNC 6 axis
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHAUDT - MIKROSA KRONOS M 400 SCHAUDT - MIKROSA KRONOS M 400
more images
2
Германија Eppendorf
1211 km
SCHAUDT - MIKROSA KRONOS M 400
2019
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
1033 km
Mikrosa SASL 5 CNC retrofit 5 axis - ms
2023
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MIKROSA SR3 CNC MIKROSA SR3 CNC MIKROSA SR3 CNC MIKROSA SR3 CNC MIKROSA SR3 CNC
more images
5
Германија Krefeld
1584 km
MIKROSA SR3 CNC
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHAUDT MIKROSA M-250
more images
1
Шпанија Fuente de Cantos
2413 km
SCHAUDT MIKROSA M-250
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M MAZAK QT NEXUS 400-II M
more images
7
Германија Wiesbaden
1406 km
MAZAK QT NEXUS 400-II M
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
FPT Industrie M.-ARX FPT Industrie M.-ARX FPT Industrie M.-ARX FPT Industrie M.-ARX
more images
4
Италија Italie
763 km
FPT Industrie M.-ARX
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Skoda CNC W180 cnc Skoda CNC W180 cnc Skoda CNC W180 cnc Skoda CNC W180 cnc Skoda CNC W180 cnc
more images
5
Германија Antrifttal
1403 km
Skoda CNC W180 cnc
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12 Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12
more images
14
Германија Starnberg
1085 km
Schaudt Mikrosa CamGrind L650 U12
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M
more images
5
Франција Haguenau
1352 km
HYUNDAI HIT 20 M HIT 20 M
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2 M Fördersysteme GFV/2
more images
11
Полска Białogard
1445 km
M Fördersysteme GFV/2
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z S-400
Ново
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1496 km
Bosch CNC Mat.Nr. 054014-106401
добро (искористено)
Класифицирана реклама
CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T CNC-STEP High-Z S-400/T
more images
12
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z S-400/T
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z S-400/T
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z/400-T +GranitoGrav
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z S-400
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z S-400/T
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Geldern
(Локација на дилерот)
1609 km
CNC-STEP High-Z/400-T +GranitoGrav
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Norgren RM/8026/M/400 Norgren RM/8026/M/400 Norgren RM/8026/M/400 Norgren RM/8026/M/400 Norgren RM/8026/M/400
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Norgren RM/8026/M/400
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
NEF 400
2006
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M Goodway GS-6600 L²M
more images
15
Германија Olching
1101 km
Goodway GS-6600 L²M
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M HURCO BMC 4020/M
more images
9
Германија Mühlheim am Main
1374 km
HURCO BMC 4020/M
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Roreto
1178 km
IMA Bima 400 V/R - 145/400
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Lüdenscheid
1515 km
MACMON M 434 NC/CNC
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400 IMA BIMA 310 100/400
more images
7
Германија Espelkamp
1554 km
IMA BIMA 310 100/400
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M HURCO BMC 30/M
more images
8
Германија Mühlheim am Main
1374 km
HURCO BMC 30/M
1995
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
Gildemeister CTX 400
1992
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Франција Bonneville
1323 km
SOMAB TRANSMAB 400
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Okuma Corporation LT 200 M Twin Star
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000 VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000 VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000 VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000 VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000 VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000
more images
6
Германија Sankt Leon-Rot
1327 km
VOEST-ALPINE STEINEL M 70-3000
1998
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC
more images
6
Германија Bühl
1323 km
GOEBEL/MSO FH-200/400 CNC
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WEEKE BMG 111 VENTURE 106 M WEEKE BMG 111 VENTURE 106 M WEEKE BMG 111 VENTURE 106 M WEEKE BMG 111 VENTURE 106 M
more images
4
Соединетите Американски Држави
9216 km
WEEKE BMG 111 VENTURE 106 M
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Denzlingen
1307 km
Mazak Quick Turn Nexus 100-II M
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Köln
(Локација на дилерот)
1538 km
WFL M 60 G MILLTURN
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400 HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400 HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400 HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400 HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400
more images
5
Германија Metzingen
1244 km
HAUSER S 40 - CNC ADCOS 400
1981
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
GILDEMEISTER NEF 400
2012
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS EMAG VSC 400 DDS
more images
10
Германија Hattingen
(Локација на дилерот)
1555 km
EMAG VSC 400 DDS
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M
more images
7
Франција Haguenau
1352 km
DOOSAN DAEWOO PUMA 240 M
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Padovani Labor 400 NC Padovani Labor 400 NC Padovani Labor 400 NC Padovani Labor 400 NC Padovani Labor 400 NC Padovani Labor 400 NC
more images
6
Германија Dieburg
1359 km
Padovani Labor 400 NC
1986
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2 Gildemeister CTX 400 Serie 2
more images
8
Германија Hamburg
1593 km
Gildemeister CTX 400 Serie 2
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho MH 600W CNC X:600 - Y:400 - Z:400 mm Maho MH 600W CNC X:600 - Y:400 - Z:400 mm Maho MH 600W CNC X:600 - Y:400 - Z:400 mm
more images
3
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
Maho MH 600W CNC X:600 - Y:400 - Z:400 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WEISSER Univertor AS 400 WEISSER Univertor AS 400 WEISSER Univertor AS 400 WEISSER Univertor AS 400 WEISSER Univertor AS 400 WEISSER Univertor AS 400
more images
6
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
WEISSER Univertor AS 400
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25 Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25
more images
15
Италија Thiene - Vi
(Локација на дилерот)
940 km
Scania R143 M 6X2 400-CASSONE FISSO +GRU HIAB 175/25
Втора рака
Класифицирана реклама
MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750
more images
6
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
MORI SEIKI SL 35 M 750
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
AEG 1M 400-75 H Thyro-M Thyristor AEG 1M 400-75 H Thyro-M Thyristor AEG 1M 400-75 H Thyro-M Thyristor AEG 1M 400-75 H Thyro-M Thyristor
more images
4
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
AEG 1M 400-75 H Thyro-M Thyristor
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Kraft (Pinacho) SH 400-105x2000
more images
1
Германија Stockstadt am Rhein
1374 km
Kraft (Pinacho) SH 400-105x2000
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
SCM SI 400 EP SCM SI 400 EP SCM SI 400 EP SCM SI 400 EP
more images
4
Италија Mariano Comense
1108 km
SCM SI 400 EP
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit
more images
8
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
HSB Automation Beta 60-SSS-M-2005-400-680-2ES2-4BL-0 Mechanische Lineareinheit
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се