Купете Внатрешни и површински машини за брусење користени (54)

 • Подреди резултати
 • најниска цена Највисока цена
 • Најнови огласи Најстарите огласи
 • Најкратко растојание најдалечното растојание
 • Последна година на градба Најстарата година на градба
 • Најновото ажурирање Најстарото ажурирање
 • Производителите А до Ш Производителот Z до A
 • Релевантност
најниска цена
цена
Највисока цена
цена
Најнови огласи
Поставување датум
Најстарите огласи
Поставување датум
Најкратко растојание
растојание
најдалечното растојание
растојание
Последна година на градба
Година на градба
Најстарата година на градба
Година на градба
Најновото ажурирање
Ажурирање
Најстарото ажурирање
Ажурирање
Производителите А до Ш
Производителот
Производителот Z до A
Производителот
Релевантност
Релевантност
Машини за обработка на метали и машински алати Машини за мелење Внатрешни и површински машини за брусење
Класифицирана реклама
JOTES SOJ-10 JOTES SOJ-10 JOTES SOJ-10 JOTES SOJ-10
more images
4
Бугарија Blagoevgrad
120 km
JOTES SOJ-10
1976
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC MECCANODORA RI-OF/CNC
more images
7
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
MECCANODORA RI-OF/CNC
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BUDERUS CNC 335 BUDERUS CNC 335 BUDERUS CNC 335 BUDERUS CNC 335 BUDERUS CNC 335
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
BUDERUS CNC 335
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G WOTAN 8G
more images
10
Германија Malsch
1324 km
WOTAN 8G
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Overbeck 610 I-CNC Overbeck 610 I-CNC Overbeck 610 I-CNC Overbeck 610 I-CNC Overbeck 610 I-CNC
more images
5
Германија Karben
1387 km
Overbeck 610 I-CNC
1986
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min Fortuna Werke 5000 U/min
more images
7
Германија Wiefelstede
1648 km
Fortuna Werke 5000 U/min
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
STANKOIMPORT 5K227B STANKOIMPORT 5K227B STANKOIMPORT 5K227B STANKOIMPORT 5K227B
more images
4
Бугарија Благоевград
121 km
STANKOIMPORT 5K227B
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L
more images
10
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
GLAUCHAU SI6/3-CNCx400L
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNKER Jumat 6S 10-10 JUNKER Jumat 6S 10-10 JUNKER Jumat 6S 10-10 JUNKER Jumat 6S 10-10 JUNKER Jumat 6S 10-10
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
JUNKER Jumat 6S 10-10
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Voumard 5A
more images
1
Франција Courbevoie
1721 km
Voumard 5A
1982
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm) JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm)
more images
10
Германија Mörsdorf
1282 km
JUNG BS 22 (Schleiflänge 250 mm)
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1583 km
KEHREN RS 8C
1988
добро (искористено)
Класифицирана реклама
WMW SIW 5 WMW SIW 5 WMW SIW 5 WMW SIW 5 WMW SIW 5
more images
5
Германија Forst (Lausitz)
1248 km
WMW SIW 5
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200 Tripet MAR 200
more images
15
Бугарија Burgas
480 km
Tripet MAR 200
1971
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNKER Jumat 6S 18-20S-18 JUNKER Jumat 6S 18-20S-18 JUNKER Jumat 6S 18-20S-18 JUNKER Jumat 6S 18-20S-18 JUNKER Jumat 6S 18-20S-18
more images
5
Германија Staufenberg
1418 km
JUNKER Jumat 6S 18-20S-18
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Voumard 5S
more images
1
Франција Courbevoie
1721 km
Voumard 5S
1982
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm) KARSTENS IS 500 (175x500 mm)
more images
11
Германија Mörsdorf
1282 km
KARSTENS IS 500 (175x500 mm)
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
VOUMARD 200 CNC (ZX) VOUMARD 200 CNC (ZX) VOUMARD 200 CNC (ZX)
more images
3
Германија Metzingen
1244 km
VOUMARD 200 CNC (ZX)
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171) WMW VEV SJ 40x70  (2171)
more images
8
Унгарија Tatabánya
712 km
WMW VEV SJ 40x70 (2171)
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
MORARA Micro I
1987
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
BWF SIU 3 BWF SIU 3 BWF SIU 3 BWF SIU 3 BWF SIU 3
more images
5
Германија Ludwigslust
1513 km
BWF SIU 3
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm
more images
15
Германија Wiefelstede
1648 km
Paul & Eugen Mayer P M B Ø 100 x 140 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
JOTES SOJ 10M JOTES SOJ 10M JOTES SOJ 10M JOTES SOJ 10M JOTES SOJ 10M
more images
5
Германија Stockstadt am Main
1351 km
JOTES SOJ 10M
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WOTAN RJ 133/5 K WOTAN RJ 133/5 K
more images
2
Германија Metzingen
1244 km
WOTAN RJ 133/5 K
1965
Втора рака
Јавете се

Печат на доверба

Преку Machineseeker сертифицирани дилери

Печат на доверба
Класифицирана реклама
Acumac Zetto 30 Acumac Zetto 30 Acumac Zetto 30 Acumac Zetto 30
more images
4
Германија Hemer
1519 km
Acumac Zetto 30
1990
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VOUMARD 5A/ 500 VOUMARD 5A/ 500 VOUMARD 5A/ 500 VOUMARD 5A/ 500 VOUMARD 5A/ 500
more images
5
Германија Ulm
1195 km
VOUMARD 5A/ 500
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B Voumard 203 B
more images
9
Германија Striegistal
1232 km
Voumard 203 B
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fortuna Werke 6900 U/min Fortuna Werke 6900 U/min Fortuna Werke 6900 U/min Fortuna Werke 6900 U/min Fortuna Werke 6900 U/min
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Fortuna Werke 6900 U/min
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNG C8 JUNG C8
more images
2
Германија Lüdenscheid
(Локација на дилерот)
1518 km
JUNG C8
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
STRUERS ABRAPLAN STRUERS ABRAPLAN STRUERS ABRAPLAN
more images
3
Германија Kassel
1433 km
STRUERS ABRAPLAN
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC SIELEMANN RF u BR 60 NC
more images
7
Швајцарија
1222 km
SIELEMANN RF u BR 60 NC
1989
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202 VOUMARD 202
more images
10
Германија Grenzach-Wyhlen
1295 km
VOUMARD 202
1977
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Danobat 171 cnc Danobat 171 cnc Danobat 171 cnc Danobat 171 cnc
more images
4
Шпанија Sant Fruitós de Bages
1648 km
Danobat 171 cnc
1997
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt Vorrichtung unbekannt Vorrichtung unbekannt Vorrichtung unbekannt Vorrichtung unbekannt Vorrichtung
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt Vorrichtung
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BWF SI 40x70 BWF SI 40x70 BWF SI 40x70 BWF SI 40x70 BWF SI 40x70 BWF SI 40x70
more images
6
Германија Sonneberg
1270 km
BWF SI 40x70
1963
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC Bahmüller B 45-9 CNC
more images
6
Германија Bad Friedrichshall
1292 km
Bahmüller B 45-9 CNC
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
TRIPET MAR200 Automatic TRIPET MAR200 Automatic TRIPET MAR200 Automatic TRIPET MAR200 Automatic TRIPET MAR200 Automatic TRIPET MAR200 Automatic
more images
6
Швајцарија Brügg
1302 km
TRIPET MAR200 Automatic
1971
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1 WMW SI 4/1
more images
8
Германија Berlin
1365 km
WMW SI 4/1
1990
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORARA Quick Grinder I 700 CNC MORARA Quick Grinder I 700 CNC MORARA Quick Grinder I 700 CNC MORARA Quick Grinder I 700 CNC
more images
4
Шпанија Sant Fruitós de Bages
1648 km
MORARA Quick Grinder I 700 CNC
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
WMW Heckert Spitzenabstand 420 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710 GLAUCHAU SIP 400 K 710
more images
7
Германија Hessen, Deutschland
1395 km
GLAUCHAU SIP 400 K 710
1977
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Timeway
more images
1
Германија Neuss
1566 km
Timeway
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Robi Italien Alpha 10
more images
1
Германија Kamp-Lintfort
1597 km
Robi Italien Alpha 10
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason 120 curvic coupling Gleason 120 curvic coupling Gleason 120 curvic coupling Gleason 120 curvic coupling Gleason 120 curvic coupling Gleason 120 curvic coupling
more images
6
Франција Courbevoie
1721 km
Gleason 120 curvic coupling
1988
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DANOBAT 1200 RH DANOBAT 1200 RH DANOBAT 1200 RH DANOBAT 1200 RH
more images
4
Шпанија Zestoa
1975 km
DANOBAT 1200 RH
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8 JUNG C8
more images
15
Германија Wiefelstede
1648 km
JUNG C8
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser
more images
5
Германија Wiefelstede
1648 km
Drendel Zweiling verschiedene Durchmesser
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster Brown & Sharpe 814U Valuemaster
more images
15
Германија Wiefelstede
1648 km
Brown & Sharpe 814U Valuemaster
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1648 km
unbekannt 730/400/H535 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5 VEB WERKÖ MFS 24/4,5
more images
9
Германија Wiefelstede
1648 km
VEB WERKÖ MFS 24/4,5
Втора рака
Јавете се