Cylindrical grinding machine Studer S 50-4 - Понуда на Machineseeker

Cylindrical grinding machine
Studer S 50-4

цена
аукција
Година на градба
1989
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4
Cylindrical grinding machine Studer S 50-4

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Cylindrical grinding machine
Производителот:
Studer
модел:
S 50-4
Број на машина:
5117.19
Година на градба:
1989
држава:
подготвен за употреба (искористен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


grinding diameter: 450 mm
grinding length: 1600 mm
center height: 225 mm
control name: Siemens Sinumerik System3
speed: max. 2440 rpm


center distance: 1750 mm
resolution: 0,001 mm
speed: 0,06 - 10000 mm/min
cross slide: 180 mm
feed rate: 0,01 - 5000 mm/min
resolution: 0,0005 mmworkpiece weight: max. 500 kg
quill travel: 40 mm
Straightness of jacket line over 650 mm: 0.004 mm
roundness accuracy: 0,0005 mmMACHINE DETAILS


Machine weight: approx. 7.3 t
total connected load: max. 22 kVAОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

9805952.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9805952
Референтен број:
AUC-230534
Ажурирање:
последен на 26.07.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 9805952
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 STUDER S 35
 STUDER S 35
 STUDER S 35
 STUDER S 35
 STUDER S 35
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

STUDERS 35
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S40-4
more images
Шпанија Fuente de Cantos
2.413 km

STUDERS40-4
Јавете се
Класифицирана реклама
 Studer s 30 favorit
 Studer s 30 favorit
 Studer s 30 favorit
 Studer s 30 favorit
 Studer s 30 favorit
 Studer s 30 favorit
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

Studers 30 favorit
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 20
 STUDER S 20
 STUDER S 20
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km

STUDERS 20
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km

STUDERS 33 CNC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 40-3
 STUDER S 40-3
 STUDER S 40-3
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km

STUDERS 40-3
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 25
 STUDER S 25
 STUDER S 25
 STUDER S 25
 STUDER S 25
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

STUDERS 25
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
more images
Австрија Blintendorf
819 km

StuderS 21 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 20 CNC
 STUDER S 20 CNC
 STUDER S 20 CNC
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 20 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 40 CNC
 STUDER S 40 CNC
 STUDER S 40 CNC
 STUDER S 40 CNC
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km

STUDERS 40 CNC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
 STUDER S 40
more images
Германија Ennepetal
1.539 km

STUDERS 40
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 40-12
 STUDER S 40-12
 STUDER S 40-12
 STUDER S 40-12
 STUDER S 40-12
 STUDER S 40-12
more images
Германија Nordrhein-Westfalen, Deutschland
1.531 km

STUDERS 40-12
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 140
 STUDER S 140
 STUDER S 140
 STUDER S 140
 STUDER S 140
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

STUDERS 140
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
 Studer S 21 CNC
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

Studer S 21 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 33
 STUDER S 33
 STUDER S 33
 STUDER S 33
 STUDER S 33
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km

STUDERS 33
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
 STUDER S 20-2
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 20-2
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 20 FAVORIT
 STUDER S 20 FAVORIT
 STUDER S 20 FAVORIT
 STUDER S 20 FAVORIT
 STUDER S 20 FAVORIT
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 20 FAVORIT
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 40 CNC
 STUDER S 40 CNC
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 40 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 31 CNC
 STUDER S 31 CNC
 STUDER S 31 CNC
 STUDER S 31 CNC
 STUDER S 31 CNC
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 31 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 studer s 30-1
 studer s 30-1
 studer s 30-1
 studer s 30-1
 studer s 30-1
 studer s 30-1
 studer s 30-1
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

studers 30-1
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
 STUDER S 33 CNC
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 33 CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 140 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 140 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 140 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 140 CNC FANUC 16 TB
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 140 CNC FANUC 16 TB
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 145 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 145 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 145 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 145 CNC FANUC 16 TB
 STUDER S 145 CNC FANUC 16 TB
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDERS 145 CNC FANUC 16 TB
Јавете се
Класифицирана реклама
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
 STUDER S 30 LEAN PRO
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

STUDER S 30 LEAN PRO
Јавете се
Класифицирана реклама
 studer s 31 cnc
 studer s 31 cnc
 studer s 31 cnc
 studer s 31 cnc
 studer s 31 cnc
 studer s 31 cnc
more images
Италија Bovezzo (BS)
1.026 km

studers 31 cnc
Јавете се