FBZ-HV-2500
CNC Bed Milling Machine
Anayak
FBZ-HV-2500
Година на производство
1998
Состојба
Користено
Локација
Германија
Податоци за машината
- Ознака на машината:
- CNC Bed Milling Machine
- Произведувач:
- Anayak
- Модел:
- FBZ-HV-2500
- Година на производство:
- 1998
- Состојба:
- подготвен за работа (половен)
Цена и локација
- Локација:
- Deutschland
- A21879903
- Референтен број:
- INNO31372
- Ажурирање:
Опис
A CNC universal bed milling machine Anayak is available. Travel X/Y/Z: 2500mm/900mm/975mm, table dimensions X/Y: 2900mm/800mm, spindle taper: ISO50, spindle speed: 3000rpm, power: 22kW, feed: 6m/min, rapid traverse: 10m/min, tool positions: 30. Machine dimensions X/Y/Z: approx. 6000mm/3000mm/3000mm, weight: approx. 20000kg, control: Heidenhain TNC 426. Documentation available. An on-site inspection is possible. Expected to be available around September 2026.
Gbodpfx Aisy N Dc Uogol
Gbodpfx Aisy N Dc Uogol
Доставувач
Забелешка: Регистрирајте се бесплатно или најавете се, за пристап до сите информации.
Последен пат онлајн: минатата недела
Испрати барање
Телефон & Факс
Овие огласи исто така може да ве заинтересираат.
Аукција
Аукцијата завршена
Gelderland
1.660 km
AnayakFBZ-HV 2500
Мал оглас
Nashik
5.423 km
FANUCROBODRILL T14-iBL
Мал оглас
Германија
MAHOMH 800 W