DU-APS-100-155
Motorized welding turntable and tilting table
LIESEN
DU-APS-100-155
Година на производство
2002
Состојба
Користено
Локација
Rödermark
Податоци за машината
- Ознака на машината:
- Произведувач:
- LIESEN
- Модел:
- DU-APS-100-155
- Број на машина:
- C3-0203
- Година на производство:
- 2002
- Состојба:
- добра (користена)
Цена и локација
- Локација:
- Odenwaldstr. 63, 63322 Rödermark, Deutschland
- A18329311
- Референтен број:
- Lg.-Nr. 24508
- Ажурирање:
Опис
Offer 24508
Technical data:
Gsdpfx Anovtn A Usiobl
- Load capacity 100 kg
- Faceplate diameter 500 mm
- Through opening 155 mm
- Faceplate manually infinitely tiltable left + right
- Rotation infinitely adjustable by motor
- Right + left rotation
- Electric foot switch for start - stop
- Table height in horizontal position approx. 940 mm
- 3 jaw chuck
- Drive 220 V
- Space requirement approx. W 750 x H 940 x D 750 mm
- Weight approx. 100 kg
Огласот е автоматски преведен. Можно е да има грешки во преводот.
Technical data:
Gsdpfx Anovtn A Usiobl
- Load capacity 100 kg
- Faceplate diameter 500 mm
- Through opening 155 mm
- Right + left rotation
- 3 jaw chuck
- Drive 220 V
- Weight approx. 100 kg
Доставувач
Забелешка: Регистрирајте се бесплатно или најавете се, за пристап до сите информации.
481 Огласи онлајн
Испрати барање
Телефон & Факс
Овие огласи исто така може да ве заинтересираат.
Мал оглас
Soest
1.516 km
Heinrichsglück - MechaconHorizontaldrehtisch HDT10.000-P1.500
Мал оглас
Pleystein
1.149 km
Drehkränemit Vakum Sauger
Wijchen
BiesseSkill 12.24 G FT
Niederlangen
FINKENVH 6-500
Bunschoten-Spakenburg
STYLE CNC MachinesBT 4000 (XYZ:4000x1000x1000 mm)