Признати локација: Ashburn (US) (промена)
Внесете е-пошта
или
потег
13

Serpentine Biscuit & Cokkie Oven Autobake Bscuit oven

Babenhausen, ГерманијаГерманија
6588 km
1999
одличен (користен)
3

screw conveyor Guttridge

Sturton by Stow, Обединето КралствоОбединето Кралство
5834 km
2009
одличен (користен)
12

Chocolate enrobing machine IKM IKM 305

Im Ostersiepen 78, 42119 Wuppertal, DeutschlandГерманија
6412 km
добар (користен)
10

Biscuit Line Polin, OKA 800

Industriestr. 11, 64832 Babenhausen, DEГерманија
6588 km
1995
одличен (користен)
3

chocolate enrober Nielsen enrober

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
користен
6

Marcipan & Nougat forming machine Sollich KSF 800

Hessisch Lichtenau, ГерманијаГерманија
6578 km
1977
добар (користен)


произ...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!
6

Cake plant Comas / Fritsch Kuchen Produktion

Mörfelden, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6562 km
користен
4

Enrobing Machine with Temper SOLLICH UT 420

Kirchheim , ГерманијаГерманија локација на застапништво
6677 km
1991
добар (користен)
6

Nougat-Schneider

Biebergemünd, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6596 km
користен
2

chocolate kettle Nielsen 350L

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
користен
6

Marcipan & Nougat forming machine Sollich KSF 800

Hessisch Lichtenau, ГерманијаГерманија
6578 km
1977
добар (користен)
3

Enrobing Machine with Temper SOLLICH TS820

Kirchheim , ГерманијаГерманија локација на застапништво
6677 km
1978
користен
4

Spray device for pasta

Biebergemünd, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6596 km
користен
5

Chocolate kettle Nielsen 750L

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
користен
3

coating plant Pellegrini T 300

Am Hassel 40, 37284 Waldkappel, DEГерманија
6590 km
1996
одличен (користен)
1

Heavy Duty Chocolate Blender 2014/11

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
2011
користен
2

chocolate depositor Aasted SE 13-1200

Am Hassel 40, 37284 Waldkappel, DEГерманија
6590 km
2011
како и нови (ex-дисплеј)
3

Depositor OKA TBA 450

Düsseldorf, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6392 km
користен
1

Chocolate temperer Chocoma

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
2004
користен
13

wafer plant complete Danger & Hebenstreit WM 52 / WZ-EM

Am Hassel 40, 37284 Waldkappel, DEГерманија
6590 km
1991
добар (користен)
1

Rotary pancake machine Balpe

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
2002
користен
6

chocolate conche Petzholdt Heidenauer KC 1200 Conche

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
реновиран (користен)
1

Cake cutter NNP

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
2006
користен
7

Bowl rolling machine K&S Krüger & Salecker A3/13

Am Hassel 40, 37284 Waldkappel, DEГерманија
6590 km
2018
реновиран (користен)
1

Cake cutter slicer Bell Perkins QS

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
користен
5

horizontal flow wrapper SIG SB

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
1988
подготвен за работа (се користи)
4

Depositor Turbo D150S

Buckhurst Hill Essex, Обединето КралствоОбединето Кралство локација на застапништво
5937 km
2006
користен
6

Hebenstreit wafer spread line Hebenstreit WZ-EM

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
1991
одличен (користен)
5

Flat wafer oven Danger WM 36

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
1980
добар (користен)
5

double twist wrapper Ratti P15

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
користен
4

marcipan forming machine OKA Otto Kremling MZF 800

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
1977
користен
4

double Z Kneader /sigma Kneader W&P Werner & Pfleiderer

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
користен
4

Flat wafer oven Danger WM 52

Waldkappel, ГерманијаГерманија локација на застапништво
6590 km
1980
користен


произ...
секој ден

Нови машини преку e-mail!

Бидете информирани!

до

до

промена пребарување

продаде веднаш
на лидер на пазарот во Европа за малку, како € 0,49 на рекламата.
Дознаете повеќе сега


телефон: +44 (0) 20 806 810 84
или продаде веднаш
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу