PRISMA 20
Fixed bed milling machine
Correa
PRISMA 20
Состојба
Користено
Локација
Cestona
Податоци за машината
- Ознака на машината:
- Fixed bed milling machine
- Произведувач:
- Correa
- Модел:
- PRISMA 20
- Состојба:
- многу добро (користено)
Цена и локација
- Локација:
- Sansinenea Erreka Industrialdea, Pab A-5 B, 20749 Zestoa, España
Опис
Brand : CORREA
Model : PRISMA-20
Type : CNC
Cnc : HEINDENHAIN 530
Table dimensions : 2.000 x 900 mm
Number of slot: 5 x 22 mm
Distance between T slots: 200 mm
Axis travels (X,Y,Z) : 2.000 x 1000 x 1000 mm
Head type : Universal manual
Gjdpfx Ansx Dzf Toiobl
Taper : ISO 50
Speed range : 550 - 3.000
Spinale power : 22 kw
Rapid traverse (X) : 12.000 mm/min
Rapid traverse ( X) : 20.000 mm/min
Maximum weight on table : 3.500 kg
Machine weight : 14 tn
Machine equipped with: Fairing
Electronica hadwheel
Model : PRISMA-20
Type : CNC
Cnc : HEINDENHAIN 530
Number of slot: 5 x 22 mm
Head type : Universal manual
Gjdpfx Ansx Dzf Toiobl
Taper : ISO 50
Speed range : 550 - 3.000
Spinale power : 22 kw
Machine weight : 14 tn
Machine equipped with: Fairing
Electronica hadwheel
Документи
Испрати барање
Телефон & Факс
+34 943 7... огласи
Овие огласи исто така може да ве заинтересираат.
Мал оглас
Burgos
2.101 km
CorreaPRISMA 20
Мал оглас
Wuppertal
1.549 km
Werner & Pfleiderer / CoperionZSK 40
Zheng Zhou Shi
MINGYUAN Double rotor hammer crusherDouble stage hammer crusher
L'alcúdia de Crespíns
GurutzpeSuper A 400/6000
Fevziçakmak
TFONSurfacer® RRBC (Tailored Machines)
Германија
MAHOMH 800 W