KBH ASPH-16-500
Година на производство
2025
Состојба
Користено (целосно функционален)
Локација
Böhmenkirch Германија
Automatic straightening press KBH ASPH-16-500
more Images
KBH ASPH-16-500
KBH ASPH-16-500
KBH ASPH-16-500
KBH ASPH-16-500
Податоци за машината
Ознака на машината:
Automatic straightening press
Произведувач:
KBH
Модел:
ASPH-16-500
Година на производство:
2025
Состојба:
генерално ремонтиран (користено)
Функционалност:
целосно функционален
Цена и локација
Локација:
Im Grund 13, 89558 Böhmenkirch, Deutschland Германија
Повикајте
Технички детали
Притисна сила:
16 t
Вкупна ширина:
700 мм
Висина на центарот:
1.050 мм
Работна височина:
1.050 мм
Детали за понудата
ID на огласот:
A20221165
Ажурирање:
Опис
Automatic straightening system, mechanically overhauled, fitted with new SIMATIC S7-1500 control and Drive Controller CPU 1504D TF. Max. centre distance 500 mm, straightening force 16 t, straightening stroke 20 mm, idle stroke 95 mm, working height 1050 mm, power rating 10 kVA, average consumption 1.3 kW.
Gjdpfexldiqsx Anioit
Currently, the machine is equipped with 1 straightening station; expansion is possible.
Огласот е автоматски преведен. Можно е да има грешки во преводот.
Доставувач
Последен пат онлајн: Вчера
5 Огласи онлајн
Повикајте
Испрати барање
земјиштеus
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединети Американски Држави
Обединетото Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Република Белорусија)
Украина
Естонија
Турција
Нова Зеландija
Ирска
Чешка Република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Луксембург
Грција
Литванија
Летонија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Северна Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Мароко
Индија
Индонезија
Јужна Кореја
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина, Народна Република
Тајван
Иран
Бангладеш
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.
Телефон & Факс
Овие огласи исто така може да ве заинтересираат.
Мал оглас
 Weisser ARTERY M-2 5X
 Weisser ARTERY M-2 5X
more images
Германија Kaufungen
1.419 km
Потврден трговец
Мал оглас
 Arthur Klink RISZ 16 x 1250 x 400 / HG
Германија Hövelhof
1.507 km
 Systemtechnik Hölzer GmbH LAS 28 XLe - 30W Extra großer Innenraum
Германија Kronberg im Taunus