категорија
Главна категорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Подкатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
Втора поткатегорија:
покажуваат помалку
покажете повеќе
детали за машината
Производител:
Модел:
Цена:
-
Година на градба:
-
Локација
Вашата препознаена локација: Македонија (промена)
периметар:
 
земји:
држава
формат на продажба
Детали

Купете Тестери за цврстина / тестирање на материјали користени

Машини за обработка на метал и машински алати Мерни машини Тестери за цврстина / тестирање на материјали
Класифицирана реклама
TIEDE Universal 500 W TIEDE Universal 500 W
more images
2
Германија Metzingen
1244 km
TIEDE Universal 500 W
1978
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134 STIEFELMAYER C160 3393134
more images
8
Германија Unterschleißheim
(Локација на дилерот)
1092 km
STIEFELMAYER C160 3393134
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SCHUMAG Gr. 2 SCHUMAG Gr. 2 SCHUMAG Gr. 2 SCHUMAG Gr. 2 SCHUMAG Gr. 2
more images
5
Германија Willich
1579 km
SCHUMAG Gr. 2
1975
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
OBLF ES 750-CA OBLF ES 750-CA OBLF ES 750-CA OBLF ES 750-CA
more images
4
Швајцарија Sennwald
1157 km
OBLF ES 750-CA
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
REICHERTER BRIVISKOP BVR 187,5 REICHERTER BRIVISKOP BVR 187,5 REICHERTER BRIVISKOP BVR 187,5
more images
3
Германија Eislingen/Fils
1229 km
REICHERTER BRIVISKOP BVR 187,5
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV Reicherter BRIRO UV
more images
10
Германија Wiefelstede
1648 km
Reicherter BRIRO UV
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
LECO M-400-H LECO M-400-H LECO M-400-H LECO M-400-H LECO M-400-H LECO M-400-H
more images
6
Германија Giebelstadt
1280 km
LECO M-400-H
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Instron MPM Modell 1011 Instron MPM Modell 1011 Instron MPM Modell 1011 Instron MPM Modell 1011 Instron MPM Modell 1011 Instron MPM Modell 1011
more images
6
Германија Leipzig
1298 km
Instron MPM Modell 1011
1982
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MITUTOYO Surftest 402 Serie 178 MITUTOYO Surftest 402 Serie 178 MITUTOYO Surftest 402 Serie 178
more images
3
Германија Staufenberg
1426 km
MITUTOYO Surftest 402 Serie 178
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
LOS A3
more images
1
Германија Korschenbroich
(Локација на дилерот)
1571 km
LOS A3
1949
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
FRANK Welltest FRANK Welltest
more images
2
Германија Bünde
1542 km
FRANK Welltest
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt Ø 150 x 300 mm unbekannt Ø 150 x 300 mm unbekannt Ø 150 x 300 mm unbekannt Ø 150 x 300 mm unbekannt Ø 150 x 300 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt Ø 150 x 300 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004 AVL 4390 G004
more images
9
Германија Giebelstadt
(Локација на дилерот)
1279 km
AVL 4390 G004
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
INNOVATEST  600A
more images
1
Германија Langgöns
1411 km
INNOVATEST 600A
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Darto GmbH PM3 Darto GmbH PM3
more images
2
Германија Wuppertal
1542 km
Darto GmbH PM3
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1493 km
Zwick Nr. 172/76 Z 426
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW Tiede 550 GW
more images
10
Германија Borken
1603 km
Tiede 550 GW
1984
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer
more images
15
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Hahn & Kolb Schlaghärteprüfer
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler
more images
14
Германија Borken
1603 km
Thermo Scientific iCAP 6500 mit ThermoFlex 900 Kühler
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Buehler Simplymet 1000 Buehler Simplymet 1000 Buehler Simplymet 1000 Buehler Simplymet 1000 Buehler Simplymet 1000 Buehler Simplymet 1000
more images
6
Германија Langgöns
1411 km
Buehler Simplymet 1000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Leitz Miniload Leitz Miniload Leitz Miniload
more images
3
Италија Cassina De' Pecchi
1089 km
Leitz Miniload
неисправен носач за резервни делови (користен)
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1493 km
Zwick 173/76 Z426
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW Tiede 3600 SW
more images
7
Германија Borken
1603 km
Tiede 3600 SW
1987
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm Massi Ø 139 x 460 mm
more images
9
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Massi Ø 139 x 460 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S Zwick BZ2.5/TN1S
more images
10
Германија Borken
(Локација на дилерот)
1603 km
Zwick BZ2.5/TN1S
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S Shimadzu GVM-514S
more images
7
Литванија Mažeikiai
1641 km
Shimadzu GVM-514S
1994
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Reicherter Briviskop 3000 D Reicherter Briviskop 3000 D Reicherter Briviskop 3000 D
more images
3
Италија Cassina De' Pecchi
1089 km
Reicherter Briviskop 3000 D
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120 ZwickRoell 1120
more images
15
Германија Ummendorf
1181 km
ZwickRoell 1120
1997
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung
more images
6
Германија Ebenweiler
1189 km
Zwick Roell H04.3106. u.A. zur Kunststoffprüfung
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
VEB Leipzig HPO 3000 VEB Leipzig HPO 3000
more images
2
Германија Staufenberg
1426 km
VEB Leipzig HPO 3000
1982
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Zwick BZ1,0 / TH1S Zwick BZ1,0 / TH1S Zwick BZ1,0 / TH1S Zwick BZ1,0 / TH1S Zwick BZ1,0 / TH1S Zwick BZ1,0 / TH1S
more images
6
Германија Borken
(Локација на дилерот)
1603 km
Zwick BZ1,0 / TH1S
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
WOLPERT Testor WOLPERT Testor
more images
2
Германија Bergstraße, Deutschland
1357 km
WOLPERT Testor
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell Wolpert 600 MRD Rockwell
more images
13
Германија Wald
1216 km
Wolpert 600 MRD Rockwell
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm Fabrikat Suhl 0-125 mm
more images
8
Германија Tönisvorst
1587 km
Fabrikat Suhl 0-125 mm
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Georg Richterter BL 1-1 Georg Richterter BL 1-1 Georg Richterter BL 1-1
more images
3
Германија Witten
1550 km
Georg Richterter BL 1-1
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Karl Schroeder BP30 Karl Schroeder BP30 Karl Schroeder BP30 Karl Schroeder BP30 Karl Schroeder BP30
more images
5
Германија Borken
(Локација на дилерот)
1603 km
Karl Schroeder BP30
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mahr MarSurf M 300 MarSurf RD 18 Mahr MarSurf M 300 MarSurf RD 18 Mahr MarSurf M 300 MarSurf RD 18 Mahr MarSurf M 300 MarSurf RD 18
more images
4
Германија Wald
1216 km
Mahr MarSurf M 300 MarSurf RD 18
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
mytast 7 Steine
more images
1
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1589 km
mytast 7 Steine
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Tesa TF WZ 1 Nr.20 Tesa TF WZ 1 Nr.20 Tesa TF WZ 1 Nr.20 Tesa TF WZ 1 Nr.20
more images
4
Германија Tönisvorst
(Локација на дилерот)
1589 km
Tesa TF WZ 1 Nr.20
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm SPH 120 mm SPW 200 mm
more images
8
Германија Tönisvorst
1589 km
SPH 120 mm SPW 200 mm
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Bauart Professor Baumann Nr.523 Bauart Professor Baumann Nr.523 Bauart Professor Baumann Nr.523 Bauart Professor Baumann Nr.523 Bauart Professor Baumann Nr.523
more images
5
Германија Tönisvorst
1589 km
Bauart Professor Baumann Nr.523
многу добро (користено)
Јавете се

Искористено Тестери за цврстина / тестирање на материјали

Сега пребарајте го Machineseeker целосно со повеќе од 200.000 користени машини.