MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
Година на производство
2011
Состојба
Користено
Локација
Германија Германија
MORI SEIKI NH4000 DCG MORI SEIKI NH4000 DCG
more Images
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
Податоци за машината
Ознака на машината:
MORI SEIKI NH4000 DCG
Произведувач:
MORI SEIKI
Модел:
NH4000 DCG
Година на производство:
2011
Состојба:
подготвен за работа (половен)
Цена и локација
Локација:
, Германија Германија
Повикајте
Технички детали
Растојание на движење на Х-оската:
560 мм
Движење по оската Y:
560 мм
Растојание на движење Z-оска:
630 мм
Оптоварување на масата:
400 кг
Вкупна тежина:
Максимална брзина на вретеното:
Број на оски:
4
Детали за понудата
ID на огласот:
A21589853
Референтен број:
DE-MIL-MOR-2011-00002
Ажурирање:
Опис
This 4-axis MORI SEIKI NH4000 DCG was manufactured in 2011. It features impressive travels of approximately 560 mm in both X and Y axes, and 630 mm in the Z axis. The machine has a maximum spindle speed of 14,000 rpm and a robust table size of 400 x 400 mm, with a maximum table load of 400 kg. If you are looking to get high-quality machining capabilities, consider the MORI SEIKI NH4000 DCG horizontal machining centre we have for sale. Contact us for further details.
• Units available: 2
• CNC Horizontal Machining Center (Mori 1) MORI SEIKI NH4000 DCG
• Connection specifications: 200V/3 phases/50Hz
• Table dimensions (W x D): approx. 40 x 40 cm
• Control: MORI SEIKI
• approximately 10000 kg
• Horizontal CNC Machining Center (Mori 2) MORI SEIKI NH4000 DCG
Gsdpfx Ahsyw N I Sjasit
• Operating hours: 22,031
• Power supply: 200V/3 phases/50Hz