Laser Punch Press
TRUMPF TruMatic 6000 L

цена
аукција
Година на градба
2006
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Laser Punch Press
Производителот:
TRUMPF
модел:
TruMatic 6000 L
Година на градба:
2006
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
46.547 h

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.261 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
4.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Laser punch press Trumpf TruMatic 6000 L with TrumaLift SheetMaster, ToolMaster and GripMaster as well as and scissor lift table.SheetMaster: not only loads and unloads the machine, it also sorts the parts
the parts reliably
ToolMaster: automatically changes the tools quickly, safely and conveniently
GripMaster: reliably moves residual grids and stripsTECHNICAL DETAILS


Working area: 2585 x 1280 mm
Control: Siemens Sinumerik 840 D


laser power: 3200 watt
sheet thickness mild steel: max. 8 mm
sheet thickness stainless steel: max. 8 mm
sheet thickness aluminum: max. 4 mm
workpiece weight: max. 200 kg
accuracy: +/- 0,1 mm


Punching force: 22 t
Punching diameter: max. 76.2 mm
C-axis punching: 330 rpm
stroke sequence: 450 - 1000 1/min
Stroke sequence marking: 2800 1/minMACHINE DETAILS


Laser switch-on time: 46,547 h
cutting time: 23.580 h
length: 7500 mm
width: 8100 mm
height: 2400 mm
Weight: 16000 kg (basic machine)


Operating voltage: 400 V / 50 Hz
Connected load: 76 kVAОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12439127
Референтен број:
AUC-2309092
Ажурирање:
последен на 08.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12439127
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.261 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300 TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300
more images
Германија Borken
1.603 km
TRUMPF TruMatic TC 6000 L 1300
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF TruMatic 6000 L
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW
more images
Германија Michelfeld
1.257 km
TRUMPF TRUMATIC L 4030 - 4 kW
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050 TRUMPF Trumatic L 3050
more images
Германија Werksstandort NRW
1.531 km
TRUMPF Trumatic L 3050
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L 3030 Trumpf Trumatic L 3030 Trumpf Trumatic L 3030 Trumpf Trumatic L 3030
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf Trumatic L 3030
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W
more images
Германија Offenburg
1.327 km
TRUMPF TruMatic 6000 FMC -1300 2700W
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050
more images
Полска Żydowo
1.247 km
TRUMPF TRUMATIC L 3050
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF TRUMATIC L 6030
Класифицирана реклама
TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TruMatic 6000 (K01G) 1600 3200 Watt FMC
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF TruMatic L 3030
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF TruMatic L 3050
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L 3030 TRUMPF TRUMATIC L 3030 TRUMPF TRUMATIC L 3030 TRUMPF TRUMATIC L 3030 TRUMPF TRUMATIC L 3030 TRUMPF TRUMATIC L 3030
more images
Полска Jelcz-Laskowice
1.102 km
TRUMPF TRUMATIC L 3030
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC 600 L TRUMPF TRUMATIC 600 L TRUMPF TRUMATIC 600 L TRUMPF TRUMATIC 600 L TRUMPF TRUMATIC 600 L
more images
Германија Günzburg
1.178 km
TRUMPF TRUMATIC 600 L
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050 TRUMPF TRUMATIC L 3050
more images
Полска Olesno
1.064 km
TRUMPF TRUMATIC L 3050
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
TRUMPF Trumatic L 4050
Класифицирана реклама
Trumpf TRUMATIC L 3030 Trumpf TRUMATIC L 3030 Trumpf TRUMATIC L 3030 Trumpf TRUMATIC L 3030 Trumpf TRUMATIC L 3030 Trumpf TRUMATIC L 3030
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Trumpf TRUMATIC L 3030
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L Trumpf TruMatic 600L
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf TruMatic 600L
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Trumpf TRUMATIC 500 R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 500 TRUMPF Trumatic 500
more images
Австрија Uttendorf
997 km
TRUMPF Trumatic 500
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050 TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050
more images
Австрија Oberweis
944 km
TRUMPF Trumatic L3050 + Liftmaster LMZ3050
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC 200 INV 25616
more images
Чешка република Tryskovická 343/6, 196 00 Praha 9, Tschechien
1.103 km
TRUMPF TRUMATIC 200 INV 25616
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation Trumpf Trumatic 500 Rotation
more images
Холандија Soerendonk
1.638 km
Trumpf Trumatic 500 Rotation
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R Trumpf Trumatic 500R
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
Trumpf Trumatic 500R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC 500R TRUMPF TRUMATIC 500R TRUMPF TRUMATIC 500R TRUMPF TRUMATIC 500R TRUMPF TRUMATIC 500R
more images
Германија Möglingen
1.275 km
TRUMPF TRUMATIC 500R
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Spain
2.137 km
TRUMPF TRUMATIC L3050
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050 TRUMPF Trumatic L6050
more images
Австрија Oberweis
944 km
TRUMPF Trumatic L6050
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF L-6030 TRUMPF L-6030 TRUMPF L-6030 TRUMPF L-6030 TRUMPF L-6030 TRUMPF L-6030
more images
Данска København
1.701 km
TRUMPF L-6030
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 600L TRUMPF Trumatic 600L TRUMPF Trumatic 600L
more images
Германија Pullach im Isartal
1.078 km
TRUMPF Trumatic 600L
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530
more images
Шпанија Spain
2.137 km
Trumpf Trumatic L2530
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L3030 TRUMPF TRUMATIC L3030 TRUMPF TRUMATIC L3030 TRUMPF TRUMATIC L3030 TRUMPF TRUMATIC L3030 TRUMPF TRUMATIC L3030
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
TRUMPF TRUMATIC L3030
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Spain
2.137 km
TRUMPF TRUMATIC 5000R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TRUMATIC L6030
more images
Италија Budrio
892 km
TRUMPF TRUMATIC L6030
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 5000 R TRUMPF Trumatic 5000 R TRUMPF Trumatic 5000 R TRUMPF Trumatic 5000 R TRUMPF Trumatic 5000 R
more images
Германија Chemnitz
1.229 km
TRUMPF Trumatic 5000 R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruMatic 5000R TRUMPF TruMatic 5000R TRUMPF TruMatic 5000R TRUMPF TruMatic 5000R TRUMPF TruMatic 5000R TRUMPF TruMatic 5000R
more images
Германија Günzburg
1.178 km
TRUMPF TruMatic 5000R
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050
more images
Белгија België
1.655 km
Trumpf Trumatic L3050
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TC L 3030A TRUMPF TC L 3030A TRUMPF TC L 3030A TRUMPF TC L 3030A TRUMPF TC L 3030A
more images
Германија Schechen
1.035 km
TRUMPF TC L 3030A
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler
more images
Германија Mörsdorf
1.282 km
TRUMPF Trumatic 180 W mit Werkzeugwechsler
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 6000LGroßformat TRUMPF Trumatic 6000LGroßformat TRUMPF Trumatic 6000LGroßformat TRUMPF Trumatic 6000LGroßformat
more images
Германија Weißenbrunn
1.251 km
TRUMPF Trumatic 6000LGroßformat
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Trumatic 500 TRUMPF Trumatic 500 TRUMPF Trumatic 500 TRUMPF Trumatic 500 TRUMPF Trumatic 500
more images
Литванија Lithuania
1.518 km
TRUMPF Trumatic 500
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568) TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568)
more images
Унгарија Tatabánya
712 km
TRUMPF Beladesystem Vakuumheber L 4030 Vakuum-Lifter Plattenheber (2568)
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L Trumpf Trumatic 600L
more images
Швајцарија Switzerland
1.222 km
Trumpf Trumatic 600L
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 2000 R Trumpf Trumatic 2000 R Trumpf Trumatic 2000 R Trumpf Trumatic 2000 R
more images
Германија Düsseldorf
1.558 km
Trumpf Trumatic 2000 R
Јавете се
Класифицирана реклама
TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000 TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000
more images
Германија Bünde
(Локација на дилерот)
1.541 km
TRUMPF TruLaser L 5030 + TruFlow 5000
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L3030 4kW Trumpf Trumatic L3030 4kW Trumpf Trumatic L3030 4kW Trumpf Trumatic L3030 4kW Trumpf Trumatic L3030 4kW
more images
Финска Finland
2.277 km
Trumpf Trumatic L3030 4kW
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic 260
more images
Полска Poland
1.165 km
Trumpf Trumatic 260
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240 Trumpf TRUMATIC 240
more images
Шпанија Spain
2.137 km
Trumpf TRUMATIC 240
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L2530 Trumpf Trumatic L2530
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf Trumatic L2530
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030 Trumpf Trumatic L3030
more images
Германија Germany
1.369 km
Trumpf Trumatic L3030
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050
more images
Холандија Netherlands
1.707 km
Trumpf Trumatic L3050
Јавете се
Класифицирана реклама
Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050 Trumpf Trumatic L3050
more images
Холандија Netherlands
1.707 km
Trumpf Trumatic L3050
Јавете се