Horizontal machining center
Deckel Maho DMC 60H

цена
аукција
Година на градба
1996
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Horizontal machining center
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DMC 60H
Број на машина:
288
Година на градба:
1996
држава:
подготвен за употреба (искористен)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
91897

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

x-way: 600 mm
y-way: 560 mm
z-way: 560 mm

control: Siemens


MACHINE DETAILS

supply voltage: 400 V / 3 phases / 50 Hz
connected load: 60 kVA
total power requirement: 12 kW
machine weight: approx. 10 t


EQUIPMENT

  • 2 machine pallets
  • 1 measuring probe

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9912932
Референтен број:
AUC-230545
Ажурирање:
последен на 25.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9912932
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H
more images
9
Словенија
740 km
DECKEL MAHO DMC 60H
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMG DMC 60H Deckel Maho DMG DMC 60H Deckel Maho DMG DMC 60H Deckel Maho DMG DMC 60H Deckel Maho DMG DMC 60H Deckel Maho DMG DMC 60H
more images
6
Германија Mindelheim
1138 km
Deckel Maho DMG DMC 60H
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H
more images
6
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
DECKEL MAHO DMC 60H
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
Deckel Maho DMC 80H
2003
добро (искористено)
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
Deckel Maho DMC 60 H RS4
2000
добро (искористено)
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1561 km
Deckel Maho DMC 70 H duoBLOCK
2006
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMC 165 V Linear
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 105 V linear / 5A
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H 2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H
more images
10
Германија
1531 km
2 x DECKEL-MAHO DMG DMC 100-H
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
3
Германија
1369 km
DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 103 DECKEL MAHO DMC 103 DECKEL MAHO DMC 103 DECKEL MAHO DMC 103 DECKEL MAHO DMC 103 DECKEL MAHO DMC 103
more images
6
Италија
763 km
DECKEL MAHO DMC 103
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL-MAHO DMC 80 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn
more images
6
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn
more images
7
Германија Korschenbroich
1572 km
DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U
more images
6
Холандија Zevenbergen
1714 km
Deckel Maho DMC 200 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103 DECKEL- MAHO DMG DMC 103
more images
10
Германија Velen
1603 km
DECKEL- MAHO DMG DMC 103
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635V PW DECKEL MAHO DMC 635V PW DECKEL MAHO DMC 635V PW DECKEL MAHO DMC 635V PW DECKEL MAHO DMC 635V PW DECKEL MAHO DMC 635V PW
more images
6
Унгарија Hungary
643 km
DECKEL MAHO DMC 635V PW
2013
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V
more images
10
Германија Aach
1230 km
DECKEL MAHO DMC 63 V
2001
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V
more images
9
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Deckel Maho DMC 835 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 60 U duoBLOCK
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
more images
6
Германија Lorsch
1358 km
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63H Deckel Maho DMC 63H Deckel Maho DMC 63H
more images
3
Германија Ratingen
1569 km
Deckel Maho DMC 63H
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V
more images
9
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 104 V
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H
more images
5
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMC 60 H
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V
more images
9
Германија Hilden
1552 km
DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL- MAHO DMC 635 V
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V
more images
5
Полска Wasilków
1294 km
Deckel Maho DMC 835V
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V Deckel Maho DMC 835V
more images
10
Германија Sternenfels
1303 km
Deckel Maho DMC 835V
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V
more images
5
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 64 V
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
more images
4
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V Deckel Maho  DMC 63 V
more images
7
Германија Hamburg
1596 km
Deckel Maho DMC 63 V
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 635 V
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4
more images
7
Норвешка Kleppe
2215 km
Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear
more images
11
Германија Aach
1230 km
DECKEL MAHO DMC 105 V linear
2005
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear
more images
11
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 75 Linear
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1538 km
Deckel Maho DMC 60 H RS 4
добро (искористено)
аукција
Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1539 km
Deckel Maho DMC 1035 V eco
2010
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 80 U hi-dyn
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear
more images
7
Холандија Eindhoven
1658 km
Deckel Maho DMC 64 V Linear
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V Deckel Maho DMC 103V
more images
11
Обединето Кралство Albion Works, Savile St, Sheffield S4 7UD, UK
2166 km
Deckel Maho DMC 103V
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear
more images
9
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMC 75 V linear
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V
more images
4
Австрија Gewerbepark
961 km
Deckel Maho DMC 63 V
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V
more images
12
Холандија Soerendonk
1638 km
Deckel Maho DMC 100 V
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL- MAHO DMG DMC 75V linear
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V
more images
8
Полска Poland
1165 km
DMG Deckel Maho DMC 835 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V
more images
5
Австрија Gewerbepark
961 km
Deckel Maho DMC 63 V
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL-MAHO DMC 64 V linear
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T
more images
7
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 60 T
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear
more images
15
Шпанија
2137 km
DECKEL MAHO DMC 165V Linear
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V
more images
4
Италија
763 km
DECKEL MAHO DMC 635V
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се