Okuma VTM-2000YB
Година на производство
2024
Состојба
Користено (целосно функционален)
Локација
Sankt Egidien Германија
CNC turning and milling center Okuma VTM-2000YB
more Images
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Okuma VTM-2000YB
Податоци за машината
Ознака на машината:
CNC turning and milling center
Произведувач:
Okuma
Модел:
VTM-2000YB
Година на производство:
2024
Состојба:
речиси како ново (употребувано)
Функционалност:
целосно функционален
Цена и локација
Локација:
Lobsdorfer Straße 8, 09356 Kuhschnappel, Deutschland Германија
Повикајте
Детали за понудата
ID на огласот:
A21567168
Ажурирање:
Опис
maximum turning diameter: 2000 mm
maximum turning length: 1400 mm
control: Okuma OSP - P300 SA
maximum workpiece weight: 10,000 kg
maximum workpiece dimensions: 2000 mm x 1400 mm
chuck diameter: 2000 mm
C-axis positionable to 0.001°
tool spindle traversable in X/Y/Z and indexable in B
B-axis swivels 150°
Y-axis travel: 1600 mm (+/- 800 mm)