Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Luxembourgish Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto Urdu

бетонски блок - производство на растенија купи користени

15 резултати за
Признати локација: Македонија (промена)
Откажи
Berlin, Германија Германија
(локација на застапништво)
1365 km
1994
користен
„VP-5 METALIKA“ Подвижна машинска машина за вибро преса за производство на бетонски блокови. Блок машината „VP-5 METALIKA“ е подвижна механичка вибро преса за производство на mидарски блокови, што ги остава произведените бетонски блокови на бетонски под. Донесувањето бетон до машината се врши со класична едноставна количка, а дозирањето на бетонот во калапот на машината е рачно. Бетонските елементи се формираат во калапот под вибрациите на електричниот вибратор прикачен на калапот. Машината ...
Rohrberg, Германија Германија
(локација на застапништво)
1410 km
1994
користен
CK-1000 Машина за производство на бетонски цевки. CK-1000 е електрична машина за производство на бетонски цевки со дијаметар до 1000 mm, може да произведува бетонски цевки со конус или рамни бетонски цевки. Bnmfcsfwql Арматурата може да се вметне во калапот со рака и да се произведе армирано-бетонска цевка. „МЕТАЛИКА“ е фабрика која произведува машини за производство на бетонски елементи, бетонски мешалки, постројки за серија на бетони (постројки за мешање бетон) и решенија за мешање на бетон...
Бетонски блокер машина METALIKA VPS-2000/1 е еднослоен стационарен вибро преса за производство на бетонски елементи на палета. Бетонска машина за правење блокови и поплочувачи VPS-2000/1 е високо-продуктивна вибро-преса со отстранување на готови производи на дрвена палета. VPS-2000/1 е полуавтоматски тип на машина и работи како самостојна единица со инсталирање на единствен миксер со автоматско или рачно полнење или IN-LINE машина. Бетонот се доставува со ви forушкар со кофа или корпа за поди...

Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ
Flag gb
+44 20 331 800 72
Flag de
+49 201 857 86 10
Flag nl
+49 201 857 86 180
Flag pl
+48 223 076 958
Flag it
+49 201 857 86 152
Flag es
+34 911 433 456
Flag fr
+49 201 857 86 153